Będzie się działo. W środę sesja rady miejskiej [na żywo]

4
Od godziny 9:00 rozpoczniemy bezpośrednią transmisję z kolejnej sesji rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Głównym punktem rady będzie przegłosowanie kandydatury Mariana Herwicha na nowego przewodniczącego prezydium.

Dwunastu radnych miasta Ostrowa Wielkopolskiego złożyło 18 sierpnia wniosek za odwołaniem Jarosława Lisieckiego z fotela przewodniczącego rady miejskiej. Radny Lisiecki jeszcze przed zwołaniem nadzwyczajnej sesji rady podał się do dymisji, która została przyjęta i przegłosowana.

W środę czeka nas już programowa sesja rady miejskiej, na której najprawdopodobniej swoje rezygnacje złożą wiceprzewodniczący, czyli Lech Topolan i Michał Szmaj. – My do zastępców pana Lisieckiego nie mamy większych zastrzeżeń. Dobrze wywiązują się ze swoich zadań, ale jeśli podejmą taką decyzję, to ją uszanujemy – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej radny Wojciech Matuszczak.

Radni, którzy złożyli wniosek o odwołanie Lisieckiego, tłumaczą swoją decyzję chęcią usprawnienia pracy rady. – Przewodniczący Lisiecki nie wywiązywał się ze swoich zadań. W ogóle nie brał udziału w komisjach, nie orientował się w pracy rady miejskiej – tłumaczył Matuszczak.

Sam zainteresowany potraktował całą sprawę jako odwet polityczny. – Domyślam się, że tutaj chodzi o moje odejście z Platformy Obywatelskiej przed rokiem. Nie żałuję tej decyzji, dzisiaj pewnie zrobiłbym to samo – komentował całą sprawę Jarosław Lisiecki.

Opozycji przewrót już połowicznie się udał. Połowicznie, bo głosowanie za przyjęciem nowego radnego musi zaopiniować wojewoda wielkopolski. Tutaj pojawiają się schody, bo jeden z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego mówi, że kandydat nominowany nie może głosować na samego siebie. Jeśli faktycznie by tak było, to opozycja może mieć problem z większością w głosowaniu.

Jeśli jednak udałoby się przegłosować nowego przewodniczącego i zastępców, wówczas rok przed wyborami w radzie miejskiej mogą dziać się bardzo ciekawe rzeczy. Opozycja już dziś informuje, że będzie walczyć o większą przejrzystość poczynań prezydent Beaty Klimek.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Panie Gebel, może zanim zacznie Pan wypisywać te „mądrości” da Pan to komuś do przeczytania? Tylu błędów rzeczowych już dawno nie było w żadnym tekście redakcji. 1. Przewodniczący Rady, a nie prezydium. 2.Dymisja została przegłosowana, a więc przyjęta, a nie odwrotnie. 3.O jakim przewrocie Pan pisze? Tak pisze dziennikarz? To normalna w demokracji zmiana. 4. Wojewoda wielkopolski nie musi zaopiniować uchwały- to bzdura redaktorze. 5.”Jeśli jednak udałoby się przegłosować nowego przewodniczącego i zastępców” ????? Miał Pan na myśli słowo „wybrać?” Panie redaktorze, może warto poćwiczyć pisanie pod okiem np polonisty?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick