Będzie pomoc z ministerstwa? Urząd wojewódzki jest „za”

0
Fot. Czytelnik
Urząd Wojewódzki w Poznaniu pozytywnie zweryfikował wniosek o pomoc finansową dla poszkodowanych w nawałnicy, która na początku sierpnia przeszła przez gminę Nowe Skalmierzyce. Wniosek trafił do MSWiA.

18 rodzin ucierpiało w związku z nawałnicą, która 9 sierpnia przeszła przez gminę Nowe Skalmierzyce. Straty oszacowano na ponad 200 tys. zł. Poszkodowanymi zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który udzielił wsparcia doraźnego z gminnych pieniędzy tym najbardziej pokrzywdzonym przez żywioł. W pomoc włączyły się także władze gminy i miasta, które za pośrednictwem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wystąpiły do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z prośbą o pomoc finansową na pomoc poszkodowanym. Osobom, które ucierpiały zapewniono także opiekę psychologa, z której – mimo początkowych chęci ze strony poszkodowanych – ostatecznie nikt nie skorzystał.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Wysłaliśmy wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby uruchomić środki z rezerwy celowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 206 tys. zł. Będą one mogły zostać przeznaczone na zasiłki do 6 tys. zł na rodzinę – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

206 tys. zł, o których mowa, to kwota, jaką przedstawiciele MGOPS-u w Nowych Skalmierzycach wpisali we wniosku. Pieniądze będą mogły zostać przeznaczone m.in. na remont i położenie zerwanych przez wichurę dachów na domach i budynkach gospodarczych.

Pomoc dla kilku najbardziej poszkodowanych rodzin zaoferował także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabowie nad Prosną (powiat ostrzeszowski). Tam również zniszczenia po przejściu nawałnicy były duże, ale nie aż tak, jak miało to miejsce w gminie Nowe Skalmierzyce.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick