Nie będzie podwyżek dla ratowników medycznych z Jarocina

2
Mimo protestów nie będzie podwyżek pensji dla ratowników medycznych z Jarocina. Władze szpitala i powiatu, który nadzoruje jego działanie mają nadzieje na porozumienie. Obie strony mają czas do końca miesiąca. Wtedy kończy się okres wypowiedzenia umowy o pracę 27 ratowników. Czy zatem od 1 września jarocińskie karetki będą jeździły puste? To raczej wykluczone.

Jarocińscy ratownicy medyczni o podwyżki walczą już od dawna. – Opieszałość poprzedniego kierownictwa lecznicy w tej kwestii odbiła się tym razem na nowej władzy w starostwie powiatowym – twierdzi prezes szpitala Leszek Mazurek. 

2 sierpnia pod budynkiem magistratu odbyła się pikieta o której zrobiło się głośno w całej Wielkopolsce. Pisaliśmy o tym tutaj:

Jarocin: Ratownicy medyczni znów protestują!

Jarocińscy ratownicy medyczni chcieli, by pensja zasadnicza wzrosła o 300 złotych brutto. Dyrekcja placówki nie zgodziła się na podwyżki, więc ratownicy złożyli wypowiedzenia. Teoretycznie z pracy odejdą ostatniego dnia sierpnia.

Starosta jarociński Teodor Grobleny ma nadzieje, że ratownicy jednak wycofają wypowiedzenia.

Jak na razie wiadomo tyko tyle, że na pikiety ratowników medycznych w calej Polsce odpowiedziało ministerstwo zdrowia, które od 1 lipca podwyższyło im pensje o 400 zł, w lipcu 2018 roku podwyższy o kolejne 400. To może być argument dla dyrekcji szpitala, która chce uniknąć blamażu i zatrzymać ratowników.

Pieniędzy na kolejne podwyżki z budżetu jarocińskiego szpitala dla ratowników nie ma i na razie nie będzie. Jak na razie podczas ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę o wyrażeniu zgody na poręczenie kredytu dla jarocińskiego szpitala w wysokości 3 mln 700 tys.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. A niech sobie idą precz. Chętnie tu przyjdą specjaliści zza wschodniej granicy. Albo się godzę na to co jest, albo wypad – nikt mnie na siłę nie trzyma. Mi jakoś powdyżek nikt nie daje.

  2. ale miekszkamy w polsce a nie na ukrainie i tu ma sie zyc nam.dobrze. i mamy dbać o swoich rodakow w pierwszej kolejności. idac takim tokiem rozumowania wszyscy powinnismy wyjechac na ukraine

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick