Nowe e-usługi w krotoszyńskim urzędzie

0
Ma umożliwić petentom załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną i zmniejszyć liczbę papierowych dokumentów. Kolejne urzędy wprowadzają system e-usług. Wśród nich krotoszyński, który wspólnie z kilkoma gminami z powiatu krotoszyńskiego pozyskał na ten cel ponad 2 miliony zł. dotacji z UE.

W Wydziale Ogólno-Organizacyjnym, w którym pracuje dziennie przyjmujemy ponad 400 dokumentów. Praca w biurze jest bardzo czasochłonna wszystkie dokumenty muszą być wprowadzone do systemu, a przy tym jest sporo papierowych dokumentów – mówi Bogna Rabenda.

Wprowadzany program w znacznym stopniu ograniczy też ilość dokumentów przygotowywanych na sesje. – Radni w ramach projektu mają otrzymać tablety, a w nich będą mogli przechowywać wszystkie potrzebne dokumenty czy projekty uchwał – wyjaśnia Adam Augustyniak – z-ca naczelnik Wydziału Ogólno-Organizacyjnego w UGiM Krotoszynie

Na realizację projektu “Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych” Miasto i Gmina Krotoszyn pozyskała dofinansowanie z funduszy europejskich. To kwota ponad 2 milionów 350 tys. Złotych. Program realizowany jest wspólnie z gminą Kobylin, Rozdrażew, Koźmin Wielkopolski, Zduny i Sulmierzyce.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick