Będą surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami

2
Sejm zaostrzył kary za znęcanie się nad zwierzętami - za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami grozić będą 3, a nie 2 lata pozbawienia wolności; za czyny te dokonane ze szczególnym okrucieństwem górna granica kary wyniesie 5, a nie 3 lata.

Sejm poparł także poprawkę posłów PO dotyczącą braku możliwości posiadania zwierząt przez osoby wcześniej ukarane za znęcanie się nad nimi.

Za ustawą głosowało 406 posłów, jeden był przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Ustawa zakłada też m.in. że w razie skazania za przestępstwo zabicia lub znęcania się nad zwierzęciem, sąd będzie orzekał wobec sprawcy obligatoryjną nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w wysokości od 1 tys. do nawet 100 tys. zł.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze. Może nie jeden teraz pomyśli trzy razy zanim skrzywdzi zwierzę. Dla takich zwyrodnialców, bestii nie ma zlituj się. Jeszcze czekamy na zakaz trzymania psów na łańcuchu. To są nasi bracia mniejsi i zasługują na szacunek. Nie jeden katolik ma to w dupie. Ale do kościółka latać co niedzielę, pierwsza ławka i do komunii idzie. A za uszami mają więcej niż nie jeden nie praktykujący.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick