Będą kontrole. Za rozmowę przez telefon podczas jazdy we wtorek będzie łatwiej o mandat

4
Policjanci z Ostrzeszowa będą kontrolować, czy kierowcy rozmawiają przez telefony komórkowe w trakcie jazdy. Można spodziewać się kontroli i... mandatów.

Akcja pod kryptonimem „Telefon” będzie trwała przez cały wtorek na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci zamierzają kontrolować kierowców i sprawdzać, czy nie rozmawiają przez telefony komórkowe w trakcie jazdy. – Chcemy ujawniać i represjonować negatywne zachowania wśród użytkowników dróg – wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Funkcjonariusze podkreślają, że akcja nie jest przypadkowa. Za pomysłem jej przeprowadzenia, stoją alarmujące statystyki. – W województwie wielkopolskim nadal dużym zagrożeniem są kierujący pojazdami, którzy nie stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu, wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Niejednokrotnie osoby te przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadów drogowych – argumentują policjanci.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. A kiedy taka akcja w Ostrowie? Mnóstwo kierowców (i kierowczyń) gada bezustannie przez telefon, a na zwróconą uwagę wygrażają. W Ostrowie nie ma patroli jeżdżących po ulicach – nie mają na paliwo?

  2. Takich akcji więcej bo to co się teraz dzieje z tymi kierowcami to horror jedna ręka trzyma kierownicę w drugiej telefon ilu niewinnych ludzi musi zginąć żeby takie świry uzależnione od gadania w czasie jazdy czy pisania smsów zrozumiały że to syf jedną ręką to się można podrapać po….

  3. Wczoraj na odolanowskim widziałem śpiewającą kretynkę z słuchawkami w uszach. Ciekawe jak usłyszy klakson czy syrenę służb ratowniczych. A pieski łapią januszy na rowerach po jednym piwie…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick