Będą dodatkowe obostrzenia dla wybranych branż? Rząd rozważa taki scenariusz

6
Fot. Pixabay
Niewykluczone, że wejdą dodatkowe obostrzenia dotyczące podróży służbowych, które spędzają czas w hotelu. Okazuje się, że część osób nagina obowiązujące przepisy i wykorzystuje wyjazdy z pobytem w hotelach, aby w ten sposób odpocząć poza miejscem zamieszkania. Minister Zdrowia Adam Niedzielski chce zarekomendować przedłużenie obowiązujących obostrzeń i niewykluczone, że wskaże kolejne, które mogą dotknąć m.in. branżę hotelarską. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreśla, że aby móc się szczepić, trzeba być zdrowym. Stąd rozważanie – jak dowiedział się RMF FM – propozycji dodatkowych obostrzeń dla wybranych branż. Wyzwaniem dla rządu jest walka z „fałszywymi” wyjazdami i zameldowaniami w hotelach. Funkcjonują one wyłącznie dla osób podróżujących służbowo, a coraz więcej Polaków korzysta z takich wyjazdów w nieuprawniony sposób, co może stanowić zwiększenie zagrożenia epidemicznego, a przede wszystkim jest łamaniem wytycznych. Podobno brane pod uwagę są dwa scenariusze: zakazanie podróży służbowych i całkowite zamknięcie hoteli.

CZYTAJ: Będą szczepić w “etapie zero”. Opublikowano listę szpitali

Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych z udziałem Ministra Zdrowia, Adam Niedzielski podkreślił, że „będzie rekomendował zdecydowanie surowsze działania, mające obronić Polskę przed trzecią falą pandemii”.

Niewykluczone, że jego rekomendacje dotyczące przedłużenia obecnych restrykcji będą obowiązywać nie tylko do 28 grudnia, jak obecnie zapowiedziano, ale do końca ferii bądź jeszcze dłużej. Na razie trwają analizy na szczeblu rządowym i konsultacje z ekspertami, aby wypracować najkorzystniejszy – zdaniem ministra – scenariusz. W ten sposób obowiązujące restrykcje miałyby obowiązywać co najmniej do 17 stycznia.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Rada Ministrów przyjęła projekt zakładający wprowadzenie narodowego programu szczepień. Ja ten cel rząd miałby przeznaczyć ponad 3 mld zł. – Dla nas priorytetem jest kwestia zaszczepienia jak największej liczby osób – zapowiedział szef rządu.

Prawdopodobnie w czwartek poznamy więcej szczegółów dotyczących obostrzeń w następnych tygodniach.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w naszym regionie na COVID-19 zachorowały 44 osoby, a trzy kolejne zmarły.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Zamknąć wszystko. Inne kraje UE wprowadzają całkowity locdawn, a Polska znów się wstrzymuje, a Polska umiera…

    • Polska umiera. Ile osób umiera tylko na covid. A ile umiera na inne choroby bo służba zdrowia tylko teraz covid. Bezrobocie już duże. Najlepiej zamknąć wszystko. A ludzie za chwilę będą kamienie jeść. Co to za szczepionka że mówili że jak ktoś będzie zaszczepiony tak będzie musiał w maseczce chodzić.

    • A jakie są statystyki w UE. Takie jak w Polsce. Chyba nie. U nas dużo dużo mniej. Emeryturę czy rentę się ma to głowa spokojna. A co mają młode osoby powiedzieć . Z czego żyć jak stracą pracę. Nie każdy ma miliony na koncie.

  2. TA Nowe obostrzenia Tylko rydzyk i jego czarna mafia może w kościele robiś wszytko a sanepid pisze że było wszytko okej smiech na sali QWa

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick