Beata Klimek wśród najlepszych prezydentów Polski

31
Fot. facebook Beaty Klimek

Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego uplasowała się na 13. miejscu w rankingu najlepszych prezydentów miast według Newsweeka. Lista powstaje od 2011 roku na podstawie ankiet wysyłanych do włodarzy z całej Polski, a jest ich 107. 

Nagrody wręczono we wtorek podczas X Kongresu Regionów we Wrocławiu. – To niesamowita satysfakcja znaleźć się w gronie piętnastu prezydentów – nietuzinkowych osobowości, wspaniałych samorządowców, niezwykle kompetentnych włodarzy miast. Cieszy mnie, że prezydenci z całej Polski doceniają nasze rozwiązania, kierunek rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. My też możemy wyróżniać się na ogólnopolskiej arenie, z nas także można brać przykład i stawiać za wzór. Nagrodę tę dedykuję moim Mieszkańcom oraz współpracownikom, z którymi robimy wszystko, by nasze Miasto było miejscem niezwykłym – napisała Beata Klimek na swoim fanpage’u.

Włodarze miast z całej Polski nominują wybranych przez siebie prezydentów, a następnie listę ocenia kapituła. Podczas przyznawania miejsc brany jest pod uwagę między innymi sposób zarządzania miastem, finanse, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.

Nagrodę specjalną, tytuł „superprezydenta” otrzymał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. To wyróżnienie za trzykrotną wygraną w rankingu w poprzednich latach.

Lista 15-tu najlepszych prezydentów według Newsweeka: 

 1. Paweł Adamowicz, Gdańsk
 2. Wadim Tyszkiewicz, Nowa Sól
 3. Ryszard Brejza, Inowrocław
 4. Zygmunt Frankiewicz, Gliwice
 5. Janusz Żmurkiewicz, Świnoujście
 6. Tadeusz Ferenc, Rzeszów
 7. Roman Szełemej, Wałbrzych
 8. Beata Moskal-Słaniewska, Świdnica
 9. Hanna Zdanowska, Łódź
 10. Paweł Silbert, Jaworzno
 11. Wojciech Szczurek, Gdynia
 12. Piotr Przytocki, Krosno
 13. Beata Klimek, Ostrów Wielkopolski 
 14. Marek Materek, Starachowice
 15. Tomasz Andrukiewicz, Ełk

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

31 KOMENTARZE

 1. Fakt, puste centrum przesiadkowe (wydłużające kursy prawie wszystkich autobusów), hala w centrum miasta, w której zespół (oczywiście ze sportów halowych) gromadzący największą frekwencję kibiców nie będzie grać, otwarty basen (zamiast czynnego cały rok aquaparku) i śmierdzące na Zębcowie śmieci, za które pobierane są horrendalne opłaty, pseudowalka o ekologię (gdzie w sezonie jezienno-zimowo-wiosennym idzie się udusić przechodząc przez większość osiedli, bo brak adekwatnych kar, że o „przypadkowym” pożarze śmieci nawet nie chce się wspominać), niedopilnowana fotowoltanika, to są rewelacyjne kierunki rozwoju miasta. 🙂

  • Pięciokrotnie wyższa opłata za przekształcenie użyteczności wieczystej we własność dla mieszkańców Ostrowa. Baraki na boiskach dla uczniów podczas gdy gmachy innych szkół stoją puste. Walka z faszyzmem i ksenofobią w mieście. Wycieczki do Chin i kontaktowanie Chińczyków z Chlebowskim z PO, bohaterem afery hazardowej. Faktycznie medal się należy.

  • a prezesi miejskich spółek zarabiają jeszcze więcej więcej polecam artykuł w kurierze ostrowskim pt. „Nasi drodzy prezesi”. Istne BIZANCJUM pani Klimek.

  • Przepraszam przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność na poziomie 75% przegłosował sam klub „Przyjazne miasto”, który ma większość w Radzie Miejskiej Ostrowa. Oglądam każdą Sesję i pamiętam, że to PiS zaproponował wówczas swoją uchwałę gdzie była przewidziana bonifikata na poziomie 95%, PO poparło uchwałę PiS a oczywiście „PRZYJAŹNI” byli przeciwko. I takim oto sposobem mieszkańcy płacą więcej za przekształcenie.

 2. Gazeta Lisa nienawidzącego PiS, a towarzystwo doborowe. Same lewaki, a nawet nieżyjący prezydent wolnego miasta Gdańsk. Zabrakło mi tylko Biedronia, no ale on przecież jeszcze żyje. Dziwi mnie tylko, że nie ma na tej liście Trzaskowskiego prezydenta Warszawy. I niech mi pani prezydent nie dedykuje tej nagrody, bo dla mnie to tylko wstyd.

  • Od Lisa nie chcę żadnych nagród. Chce aby ostrów był fajnie rozwijającym się miastem fajnych ludzi a nie lewaków i towarzyszy. Wasza epoka przeminęła i odeszła w przeszłość, dajcie szanse młodym ludziom i nie przeszkadzajcie.

 3. No to Becia będzie miała się czym chwalić na przyszłym posiedzeniu Rady Miejskiej. Przypominam radnym wszystkich opcji oraz miejscowym posłom i senatorom o przygotowaniu wiązanek kwiatów na tę okoliczność.

  • Ten wielokropek nie potrafi myśleć w sposób inteligentny. To są inteligenci na miarę swoich czasów i ich możliwości. Więc nie oczekuj, że powiąże fakt zabitego byłego prezydenta Gdańska z byłym żyjącym prezydentem Słupska.

 4. I co ma miasto z tego prestiżu? Skoro takie zacne grono a ostrow sie nie rozwija bo bajki o tym co Pani prezydent zrobila to niestety Ostrowianie lykaja bo ze swoich nic nie zrobila poprostu wykorzystuje pieniadze z roznych form dofinansowan, programów jak kazdy rozsadny gospodarz swojego miasta. Zadna mi wielka sprawa glupcemby sie bylo gdyby sie nie korzystalo, wiec wiwatowcy Waszej Pani Prezydent co zrobila ponad to???

 5. Tak sie zastanawiam co soba prezentuja ci piszace tak bzdurne i chamskie opinie??? Bo jestem dumny ze moje miasto i Pani Prezydent dostali docenieni. I nie interesuje mnie kto organizuje te rankingi.BRAWO!!!!

  • Wiem wiem ty byś odebrał nagrodę nawet od Stalina gdyby ci ją dał i gdyby on żył.

 6. PROPONUJĘ RADNYM WSZYSTKICH SIŁ POLITYCZNYCH W OSTROWSKIEJ RADZIE MIEJSKIEJ ABY ZAPYTALI WIELMOŻNIE PANUJĄCĄ ORAZ PREZESA PREZESÓW O PODWYŻKI W SPÓŁKACH DLA PREZESÓW O KTÓRYCH GŁOŚNO JEST NA MIEŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SKANDAL, A MY WSZYSCY PŁACIMY TAK DROGO ZA ŚMIECI, RODZINY, SENIORZY ITP.

 7. Skandal? Przecież Ostrów tego chciał. Wybraliście tego włodarza w I turze. Poklepie Was trzy razy, opowie jak wyszczupleliście, jacy jesteście kochani, mądrzy, wspaniali, jak Was kocha i kocha to miasto i…..tak na waszej głupocie dojedzie dokąd chce.
  A wy, drodzy ostrowianie „za miskę ryżu” do roboty! 3/4 tego co się dzieje w tym mieście nie wiecie, bo media są tej pani!

  • Zgadzam się i cieszę się, że Ci wszyscy seniorzy tak wpatrzeni w panią Beatkę płacą więcej za śmieci, najdrożej ze wszystkich okolicznych miejscowości które zwożą śmieci do Ostrowa. A prezesi duże pieniądze zarabiają.

 8. Prezesi spółek miejskich zarabiają ogromne pieniądze, a Ostrowianie którzy wybrali carycę płacą wielki pieniądze za wywóz śmieci czyli bilans wychodzi na zero. Ważne jest że caryca kocha swoich Ostrowian i Ostrów to się liczy najbardziej i nagrody z których nic dla miasta nie wynika oprócz tego, że pokryje je kurz na urzędowej półce.

 9. Rozumiem, że to wyróżnienie jest również za 63% podwyżkę opłat za śmieci w Ostrowie. To szczerze gratuluję pani prezydent.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick