Beata Klimek i Paweł Rajski w kwarantannie. To pokłosie zakażenia koronawirusem w Brzezinach

9
Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz Paweł Rajski, starosta ostrowski przebywają w kwarantannie. Krótką izolację przeszedł także Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, ale jego wyniki są ujemne. To pokłosie zakażenia w Urzędzie Gminy w Brzezinach w powiecie kaliskim. Włodarze uczestniczyli w posiedzeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, gdzie był również obecny wójt Gminy Brzeziny, u którego stwierdzono koronawirusa.

O potwierdzonych zakażeniach w Urzędzie Gminy Brzeziny w powiecie kaliskim informowaliśmy na łamach naszego portalu. Teraz okazuje się, że koronawirus mógł rozprzestrzenić się dalej, m.in. wśród włodarzy Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kalisza. 18 czerwca brali oni udział w posiedzeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Od Beaty Klimek oraz Krystiana Kinastowskiego pobrano wymazy na obecność patogenu. Decyzją sanepidu została zarządzona kwarantanna. „W Urzędzie Miasta Kalisza nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Dwóch pracowników – po jednym z ratusza i urzędu przy ul. Kościuszki – którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi, objętych zostało kwarantanną. Jeden z tych pracowników Urzędu Miasta ma już wynik negatywny, w przypadku drugiego nie ma jeszcze wyniku. Urzędnicy, którzy kontaktowali się z kwarantannowanymi pracownikami, otrzymali polecenie pracy zdalnej. Decyzją Sanepidu, kwarantanną objęto także prezydenta Krystiana Kinastowskiego. U włodarza Kalisza wykonano już test na obecność koronawirusa i dał on wynik negatywny. Prezydent zakończy więc okres kwarantanny” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Kaliszu.

Beata Klimek wciąż oczekuje na wyniki badań. – Obowiązki Pani prezydent przejęli jej zastępcy. Urząd funkcjonuje normalnie – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

W kwarantannie jest także Paweł Rajski, starosta ostrowski. – Potwierdzam, że starosta przebywa w domu. Został od niego pobrany wymaz do badań. Jeszcze w piątek powinny być wyniki – poinformował Janusz Grzesiak ze starosta powiatowego. Starosta ostrowski poinformował o decyzji sanepidu podczas Sesji Rady Powiatu, w której brał udział telefonicznie.

Wymazy zostały także pobrane od blisko 20 osób, które brały udział w spotkaniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. …ostatnio pisywałem do Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie nieużywania masek ochronnych przez klientów w placówkach handlowych miasta i byłem porażony brakiem należytej reakcji na moje spostrzeżenia ,odpowiedź Pani Prezydent była ogólnikowa że to kierownicy sklepów są za to odpowiedzialni a policja ma to egzekwować i nic poza tym w tej kwestii zrobić nie może.

  2. Anonim odpowiada….Prezydent Miasta może wystąpić z wnioskiem do Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz do Policji o zastosowanie sankcji wobec kierowników placówek handlowych gdyż narażane jest zdrowie a nieraz życie pracowników oraz klientów tych sklepów .Jeszcze niedawno gdy dziennie w Polsce było 200 zakażeń wirusem ukarano samotnie podążającego rowerzystę karą 10.000 Pln a dzisiaj służby siedzą za biurkami w swoich gabinetach i udają że nic się niepokojącego nie dzieje.

  3. Na posiedzeniu Aglomeracji bez maseczek, parę dni później na otwarciu jordanek bez maseczek, tłumy ludzi i fotki, przytulanki pani Klimek z ludźmi, oczywiście bez maseczki. Czy tak postępuje odpowiedzialny prezydent miasta? Co z ludźmi, którzy byli na jordankach? Też mają kwarantannę? Czy sanepid olał?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick