Beata Klimek: „Jakub Paduch skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienia kierowane pod moim adresem” [AKTUALIZACJA]

9
"Jakub Paduch został skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienia kierowane pod moim adresem w mediach społecznościowych." Informacja o takiej treści pojawiła się w czwartek o świcie na fanpage'u Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Sprawa pomówień, o których pisze Beata Klimek na swoim fanpage’u na Facebooku, dotyczy sprawy, która początkami sięga 2016 roku. „Radny Platformy Obywatelskiej sugerował, że powołana przeze mnie Fundacja „Przyjazny Ostrów” została stworzona po to, aby przejąć majątek wypracowany przez fundację i przeznaczyć go później na finansowanie kampanii wyborczej. Do pierwszych pomówień doszło w maju 2016 roku”.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Jak czytamy na fanpage’u, sąd w uzasadnieniu zaznaczył, że: „Treść umieszczonych wpisów nie ma żadnego uzasadnienia poza chęcią pomówienia Beaty Klimek” – czytamy na stronie prezydent Klimek.

Jakub Paduch został skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienia kierowane pod moim adresem w mediach społecznościowych….

Opublikowany przez Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek Środa, 11 lipca 2018

AKTUALIZACJA

Do sprawy odniósł się także skazany. Radny Jakub Paduch także opublikował informację w tej sprawie na Facebooku. Czytamy w niej, że nie zgadza się z wyrokiem sądu i planuje dalsze kroki w tej sprawie. „Złożę skargę kasacyjną w tej sprawie do Sądu Najwyższego. Prezydent Klimek, której winę jakiś czas temu sąd w sprawie o pomówienie także stwierdził, dzisiaj chwali się tym, że sąd uznał, że moje wypowiedzi na temat moim zdaniem hipotetycznie i prawnie możliwych scenariuszy co do likwidacji jej fundacji i przeznaczenia majątku były pomawiające”czytamy na stronie.

Zapadł wyrok, z którym ze względu na treść i uzasadnienie się nie zgadzam. Dlatego też złożę skargę kasacyjną w tej…

Opublikowany przez Jakub Paduch – Radny Miejski Ostrowa Wielkopolskiego Czwartek, 12 lipca 2018

Szerzej o sprawie będziemy pisać na wlkp24.info jeszcze dzisiaj.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick