Beata Klimek i Paweł Rajski nie zostali zakażeni koronawirusem

7
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek i starosta ostrowski Paweł Rajski podali do publicznej wiadomości, że wyniki badań na obecność koronawirusa są ujemne. To oznacza, że nie zdołali się zakazić od burmistrza gminy Brzeziny, u którego potwierdzono zachorowanie na COVID-19.

O tym, że prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, starosta ostrowski Paweł Rajski i prezydent Kalisza Krystian Kinastowski zostali poddani kwarantannie pisaliśmy w piątek. Było to pokłosie posiedzenia członków Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, w którym wziął udział burmistrz gminy Brzeziny (powiat kaliski), u którego potwierdzono koronawirusa. W związku z tym kwarantannie poddano wszystkich uczestników obrad, a więc wójtów, burmistrzów, starostów oraz prezydentów z okolicznych samorządów.

O ujemnym wyniku włodarza Kalisza także poinformowaliśmy w piątek. Szefowa ostrowskiego magistratu poinformowała o tym w sobotę rano, kiedy otrzymała informację o rezultacie badania. Wynik ujemny. Po jednodniowej przerwie wracam do pracy. Bardzo dziękuję za wszystkie ciepłe słowa” – poinformowała na fanpage’u.

Podobną drogę przekazu informacji o ujemnym wyniku badania wymazu objął starosta ostrowski Paweł Rajski, który w sobotę o świcie podzielił się z mieszkańcami informacją o wyniku badania. „To uczucie kiedy wynik jest ujemny, ale emocje pozytywne! Uff…” – napisał na facebookowej stronie. Starosta od początku był dobrej myśli i spodziewał się, że wynik będzie negatywny. Można było się o tym przekonać, słuchając jego słów, które wygłosił podczas sesji Rady Powiatu Ostrowskiego. Łącząc się telefonicznie (ze względu na zarządzoną kwarantannę) powiedział, że pogłoski o jego zarażeniu koronawirusem są mocno przesadzone.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 14
    1

    Niech się kobietą cieszy ale niech też wyciągnie wnioski na przyszłość, że trzeba zachowywać dystans i w dobie koronawirusa nie należy obściskiwać się z ludźmi a już od dzieciakow z daleka.

  2. 11

    Tylko wirus do 14 dni się ujawnia i rozwija to że dzisiaj to zobaczymy za dwa tygodnie. Zero odpowiedzialności spotkania bez maseczek skupiska osób brak odstępów i uściski dłoni wstyd że włodarze dają zły przykład

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick