Bartosz Nowicki brązowym medalistą mistrzostw Hiszpanii! [WIDEO] [ZDJĘCIA]

1
Bartosz Nowicki został brązowym medalistą Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Hiszpanii. Zawodnik pochodzący z naszego regionu po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie na świecie.

Zakończyły się Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Hiszpanii w Bornos. Trwająca kilka dni rywalizacja dawała się mocno we znaki uczestnikom i organizatorom. Podobnie jak kilka miesięcy temu w Jutrosinie podczas Slalomowych Motoparalotniowych Mistrzostw Polski, wiatr utrudniał przeprowadzenie zawodów.

Sobotnie przedpołudnie w hiszpańskim Bornos (Andaluzja) stało właśnie pod znakiem mocnych porywów wiatru. Zawody zostały przerwane właśnie z powodu pogarszających się warunków pogodowych. Wiatr zmagał się z każdą minutą, porywy kładły pylony na wodę i występowało coraz większe niebezpieczeństwo dla zawodników. Wszyscy jednak wierzyli, że warunki się poprawią i będzie można dokończyć zawody. Niestety, po godz. 12.00 organizatorzy zdecydowali o przerwaniu mistrzostw. Przy ustalaniu klasyfikacji końcowej zawodów rozgrywanych na południu Hiszpanii, wzięto pod uwagę wyniki kwalifikacji. „W kwalifikacjach zająłem trzecie miejsce, w czołówce jest bardzo ciasno i trzeba będzie polecieć 110 proc.” – napisał w piątek Bartosz Nowicki.

ZOBACZ TEŻ: Jak się zaczęła przygoda Bartosza Nowickiego z lataniem?

Nasz reprezentant nie miał okazji przekonać się w równorzędnej walce o medale, czy pokonanie trasy na 110 proc. pozwoli zająć jeszcze wyższe miejsce. Ostatecznie Polakowi przyznano brązowy medal i absolutnie nie może mieć powodów do niezadowolenia.

Transmisja live z sobotnich zawodów

Bornos finał day

Opublikowany przez Paweł "Lojak" Kozarzewski Piątek, 4 października 2019

 

Klasyfikacja końcowa Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Hiszpanii w Bornos

I. Alexandre Mateos – złoty medal
II. Nicolas Aubert – srebrny medal
III. Bartosz Nowicki – brązowy medal

Transmisja z ceremonii medalowej

Bornos Slalom Paramotor Championships – closing ceremony

Opublikowany przez Paweł "Lojak" Kozarzewski Sobota, 5 października 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick