Bartas Szymoniak: „Stanąłbym do walki”

0
Zaczął czytać wiersze Baczyńskiego, Gajcego, Słonimskiego nie t HBylko w szkole, ale gdy już dawno znalazł się poza jej murami. Poezję wojenną odczytał na nowo, gdy już zrobił pierwszy krok w stronę muzyki. Połączył beatbox z utworami z czasów wojny i zamieścił wszystko na oryginalnej, nietypowej w skali kraju płycie "Alarm".

Bartas Szymoniak jest oryginalną postacią ostatnich miesięcy w branży muzycznej. Pochodzi z powiatu pleszewskiego, ale znany jest już w całej Polsce. Koncertuje w całym kraju, przed nim wakacyjne tournee.

Co ciągnie młodego człowieka do poezji wojennej? Jak naprawdę odbiera czasy Zagłady i czy myśli o nadejściu ciężkich czasów? Czy jest artystą, czy patriotą? Sam pisze do szuflady? Między innymi na te pytania odpowiadał przed kamerami telewizji Proart w ramach cyklu „Wywiad z…”.

Na premierę tej rozmowy zapraszamy w imieniu stacji nie w niedzielę, jak to tradycyjnie już bywa, a wyjątkowo we wtorek 18 lipca o godzinie 15:30. Powtórki według programu, który dostępny jest na stronie www.tvproart.pl. Wywiad z Bartasem będzie także opublikowany na kanale YouTube telewizji Proart.

A krótki przedsmak całej rozmowy w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick