“Bajka” z dwoma językami. Jak wyszkolić małych lingwistów?

2
Dwa języki obce od czwartego czy nawet trzeciego roku życia. To możliwe nie tylko w przedszkolach stricte językowych w dużych miastach, ale teraz także w placówkach wiejskich. Gmina Przygodzice z inicjatywy Przedszkola „Bajka” w Jankowie Przygodzkim będzie realizować projekt szkoleniowy dla przedszkolanek. Wyjadą one do Wielkiej Brytanii poznawać metody nauczania maluchów języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

Nauka tak małych dzieci wymaga specjalnych metod. Wiele z nich nie do końca rozumie sens wielu słów w języku polskim, a co dopiero w obcym. Dlatego przedszkole „Bajka” z Jankowa Przygodzkiego chce, by nauczycielki były przygotowane do edukowania dzieci przez fachowców. A wiedza jest im potrzebna, bo już teraz uczą swoich podopiecznych i języka angielskiego, i niemieckiego.

Program rozwijający przedszkolanki będzie realizowany już od lutego dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota przyznanej dotacji wynosi nieco ponad 75 tysięcy złotych. To pierwszy taki projekt w Wielkopolsce.

Z przedszkola „Bajka” oddelegowane na kurs zostaną 3 nauczycielki, z innych trzech przedszkoli w gminie po dwie osoby. Sześciodniowe szkolenie odbędą w specjalistycznym centrum w brytyjskim mieście Exeter, w pobliżu kanału La Manche.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. TO PRZEDSZKOLANKI CZY NAUCZYCIELKI ? NIE MA TAKIEGO ZAWODU -PRZEDSZKOLANKA I NIGDY NIE BYŁO CHYBA, ŻE W ZAMIERZCHŁYCH CZASACH. “REDAKTORZY” ZERKNIJCIE WRESZCZIE DO PRAWA OŚWIATOWEGO .

    ‘REDAKTORZY” SIEGNIJCIE PO PRAWO OŚWIATOWE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick