Autosan na testach w JLA

0
Od środy po ulicach Jarocina jeździ nowy autobus - testowy AUTOSAN San City 12 LF. Autobus będzie kursował codziennie na trasach linii nr 9, 6 i 3 a w następnym tygodniu będzie obsługiwał linię nr 7 i 8 oraz „15” do Książa Wielkopolskiego.

Testowy autobus będzie kursował po Jarocinie aż do 13 października. – Obecnie jeździ na liniach numer 9, 3 oraz 6. W przyszłym tygodniu oprócz linii typowo gminnych będzie również testowany na dalszych trasach, m.in. na „15” do Książa Wielkopolskiego – mówi Paweł Łakomy z Jarocińskich Linii Autobusowych. Testowy Autosan to autobus niskopodłogowy o długości 12 metrów. Ma 31 miejsc siedzących i 67 stojących. Pojazd ten spełnia normy emisji spalin Euro 6. – W poręczach autobusu zamontowane są porty USB, które umożliwiają podróżnym doładowanie telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w czasie podróży – podkreśla Paweł Łakomy.

W najbliższych dwóch latach Jarocińskie Linie Autobusowe chcą zakupić 10 przyjaznych dla środowiska autobusów. W tym roku JLA planuje odświeżyć tabor zakupem dwóch pojazdów, kolejnych 8 pojawi się w 2018 roku.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick