Ciężarówka staranowała autobus. 17 osób rannych

0
Siedemnaście osób rannych, w tym kilka ciężko. To efekt wypadku, do którego doszło w miejscowości Chojno w gminie Szczytniki pod Kaliszem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 6 rano, w autobus PKS uderzyła ciężarówka.

W wyniku wypadku droga numer 12 została zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Z wstępnych ustaleń wynika, że w autobus, który wjeżdżał na przystanek uderzyła ciężarówka.

– Do wypadku doszło kilka minut po godzinie szóstej rano. W tył autobusu, który wjeżdżał na przystanek wjechała ciężarówka. W autobusie było piętnastu pasażerów i kierowca. Dziesięciu rannych zostało przewiezionych do szpitali w Kaliszu oraz Sieradzu. Stan trzech poszkodowanych jest ciężki. O dużym szczęściu mogą mówić osoby czekające na przystanku, które nie odniosły żadnych obrażeń – powiedziała nam oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Siła uderzenia była tak duża, że autobus staranował przystanek i wpadł w pobliskie pole. Na miejscu zdarzenia pracuje policja, straż pożarna i pogotowie. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick