Artur Dembny przestał być prezesem CRK Energia. Znamy jego następcę

18
Artur Dembny nie jest już prezesem CRK Energia. Złożył rezygnację z pełnionej funkcji, a władze Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim (spółki-matki) już wybrały jego następcę, który będzie pracował bez dodatkowego wynagrodzenia.

W czwartek przed południem Rada nadzorcza spółki CRK Energia przyjęła rezygnację Artura Dembnego z pełnienia funkcji prezesa. Natychmiast wybrano jego następcę, którym został Bartosz Ziółkowski – prezes Centrum Rozwoju Komunalnego, a więc spółki-matki względem CRK Energia. Ziółkowski przejmie dodatkowe obowiązki, ale bez zwiększonego wynagrodzenia.

„Tego rodzaju rozwiązanie jest korzystne dla ostrowskiego sektora komunalnego, zarówno w zakresie bieżących oszczędności ekonomicznych, jak i zapewnienia spójnej i dynamicznej kontynuacji innowacyjnych przedsięwzięć energetycznych wdrażanych w Ostrowie Wielkopolskim od 2018 roku” – informuje w komunikacie CRK.

Nowy prezes stanie przed zadaniem rozwoju Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który jest flagowym projektem zarządzanym przez CRK Energia w ścisłej współpracy z CRK. „Taki model zarządzania i pracy nad projektem ORE z kluczowym udziałem Centrum Rozwoju Komunalnego jako spółki-matki zapewnia jego dalszy dynamiczny i spójny rozwój, szczególnie mając na uwadze wielowymiarowy i kompleksowy charakter przedsięwzięcia w obrębie całej komunalnej Grupy Kapitałowej” – czytamy dalej.

ORE znajduje się wśród kluczowych projektów i kierunków rozwoju Województwa Wielkopolskiego zawartego w „Strategii Wielkopolska 2030”. Nowy prezes będzie zatem nadzorował m.in. działania nad przekształceniem promesy koncesji na dystrybucję energii oraz podłączenie pierwszych grup mieszkańców w budynkach wielorodzinnych do tzw. „zielonej energii”. „Istotne pozostaje również dostosowanie ostrowskiego projektu energetycznego do zmieniających się ogólnokrajowych uwarunkowań prawnych we współpracy z Ministerstwem Klimatu oraz aktywne współdziałanie z lokalnymi przedsiębiorcami” – informuje CRK

Przedstawiciele tej spółki podkreślają, że tworzenie gospodarki obiegu zamkniętego ma być sprawnie kontynuowane właśnie dzięki połączeniu zarządzania oboma podmiotami (CRK i CRK Energia). Mowa o realizacji kluczowych prac koncepcyjnych, jakimi są ewentualna budowa elektrociepłowni na paliwa alternatywne i biogazowni w Ostrowie Wielkopolskim. „Dodatkowo poprzez zarządzanie spółką CRK Energia przez prezesa Bartosza Ziółkowskiego z ramienia spółki-matki bez dodatkowego wynagrodzenia, Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego wygeneruje, kolejne po inkorporacji spółki Ostrowski Park Przemysłowy, wymierne oszczędności finansowe oraz jeszcze bardziej skonsoliduje działania w perspektywicznym i rozwojowym obszarze lokalnej i ekologicznej energetyki” – kontynuują przedstawiciele spółki w komunikacie.

Z tytułu kierowania Centrum Rozwoju Komunalnego Bartosz Ziółkowski osiągnął w 2019 roku dochód w wysokości 286 713,77 zł brutto.

To już druga zmiana na stanowisku prezesa. Kilka dni temu informowaliśmy o roszadach na stanowisku szefa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Andrzeja Strykowskiego zastąpiła Marzena Wodzińska pełniąca do niedawna funkcję Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. Najpierw wstawili kozę (prezes AD) Teraz ją wystawili i wszyscy mamy się cieszyć, że prezes BZ będzie pracować za darmo? Przypomnę, że energię w Ostrowie produkuje inna spółka OZC, a ta Energia wcale nie musi istnieć. Wszystkim mógłby zajmować się OZC. Swego czasu utworzono spółkę OPP, teraz jej nie ma, jej zadania realizuje CRK i świat się nie zawalił. Kolejna koza?

  • Ale warto pamiętać, że połowa OZC jest w rękach zagranicznych inwestorów. To co mieszkańcy mają im płacić, czy lepiej jak pieniądze zostaną w mieście?

  • Czyli co? Mamy oszukiwać udziałowca, który kiedyś wydał ogromne pieniądze na rozwój OZC? Co to za prymitywne myślenie?

  • Dla mnie ta spółka to jakiś dziwny wymyślony twór. Było OPP i było dobrze. OPP wynajmowało również przedsiębiorcom adres pod wirtualne biuro. Jak powstała nowa Spółka, wszyscy dostali na dzień dobry wypowiedzenia i musieli szukać innych siedzib. Tak to się wspiera lokalny biznes.

 2. OPP też utworzono za czasów pani Klimek. Trzeba przyznać, że w tworzeniu, zamykaniu, tworzeniu nowych spółek, zmienianiu nazw pani Klimek i jej towarzysze przodują w 30 letniej historii ostrowskiego samorządu. A także w zatrudnianiu pracowników z Jarocina. Wróbelki ćwierkają, ze nowy urzędnik rodem z Jarocina wylądował w urzędzie miejskim, po panu wiceprezydencie, skarbniku, szefie od promocji… Jarociński desant trwa

  • OPP to wymysł z czasów Urbaniaka! Wiele milionów na halę dla prywatnych przedsiębiorców. To była fikcja.
   Dobrze że Ziółek ją zlikwidował.

  • nie Ziółek tylko trwałość projektu się skończyła, bo OPP z dotacji było. Propaganda w tym mieście jest przerażająca.

  • Ta fikcja trwa nadal, bo hale zostały i dzierżawy z nich płyną. Jaka to fikcja? A były prezes tej fikcji dziś jest wiceprezydentem. Może jeszcze DG napiszesz coś o tym desancie jarocińskim? Kto jest czyim szwagrem? A kto czyim koleżką?

  • Jakie oszczędności! Czy to prawda że wrócił tam Grześkowiak jako pracownik? On też jest darmowy? A alkomaty kupione?

 3. Bartek, skoro już RN zdecydowała o powierzeniu Tobie tej nowej roli (skład RN to osoba dobrze spokrewniona i 2 urzędników ostrowskiego urzędu) to ja mówię sprawdzam: pokaż tą koncesję, o której można było usłyszeć w Proarcie od Pana Dembnego i przeczytać w wywiadzie z Tobą w Informatorze Miejskim.

  • Jeden czlonek z Rady Nadzorczej z tej śmiesznej spółeczki CRK Energia to człowiek dla którego życie bez Facebooka nie istnieje, raz zdjęcie facjaty następnie zdjęcie nóżek, itp widać, że się chłop nudzi w robocie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick