Arka bez szans w Ostrowie. Wróciła energia BM Stali [WIDEO]

1
Suzuki Arka Gdynia osłabiona brakiem Jamesa Florence'a tylko w pierwszej połowie była godnym rywalem dla BM Stali Ostrów Wielkopolski w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze wygrywając trzecią kwartę 31-17 odskoczyli rywalowi, ostatecznie wygrywając 102:73. Ostrowianie zagrali zdecydowanie lepszy mecz, niż ten przed kilkoma dniami w Sopocie. Koszykarze żółto-niebieskich zagrali agresywniej, zdecydowanie lepiej w obronie, co jest dobrym prognostykiem przed wtorkowym spotkaniem w lidze ENBL z Ironi Ness Ziona. Najskuteczniejszym graczem Stali w piątkowym meczu był Jakub Garbacz, autor 18 punktów.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Suzuki Arka Gdynia 102:73 (24:21, 21:15, 31:17, 26:20)

Stal: Jakub Garbacz 18, Nemanja Djurisić 17, Adonis Thomas 16, Aigars Skele 14, Scott Reynolds 13, Damian Kulig 9, Filip Siewruk 7, Aleksander Załucki 5, Ojars Silins 3, Krzysztof Rozpędowski 0, Bartosz Rachwalski 0.

Arka: William Garrett 17, Bartłomiej Wołoszyn 16, Dominik Wilczek 13, Adrian Bogucki 7, Trey Wade 6, Novak Musić 6, Adam Hrycaniuk 4, Aleksy Janiec 3, Wiktor Sewioł 1, Jordan Harris 0.