Arged Malesa TŻ Ostrovia parowym mistrzem Nice 1. Ligi!

Żużlowcy prowadzeni przez Mariusza Staszewskiego zgromadzili 24 punkty. 13 „oczek” to dorobek Grzegorza Walaska. Dwa punkty mniej wywalczył Tomasz Gapiński. Przy tak dobrze dysponowanych seniorach, nie było potrzeby startów młodzieżowca – Kamila Nowackiego.

Arged Malesa TŻ Ostrovia obok zwycięstwa w zawodach otrzymała także nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Najlepsza para pierwszej ligi dostanie także szansę występów w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, które 11 maja odbędą się w Bydgoszczy.

Dobry wynik żużlowców Ostrovii zaskoczeniem nie jest. Grzegorz Walasek razem z Tomaszem Gapińskim to po czterech kolejkach Nice 1. LŻ czołówka klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Beniaminek jest także liderem rozgrywek.

Drugie miejsce zajął duet Orła Łódź, natomiast na najniższym stopniu podium stanęło Zdunek Wybrzeże Gdańsk. To za sprawą Kacpra Gomólskiego, który w biegu dodatkowym pokonał Daniela Kaczmarka.