Arged Malesa znów na torze. Co ze sparingami? [WIDEO]

4
Rekordowo szybko na tor wrócili w tym roku zawodnicy Arged Malesy TŻ Ostrovia. Dziś bowiem miał miejsce pierwszy trening na Stadionie Miejskim. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wiosenna pogoda i dobrze zakonserwowana ostrowska nawierzchnia.

Gdyby nie pandemia koronawirusa, pewnie dziś do Ostrowa Wielkopolskiego zjechałaby się cała żużlowa elita. Za nawierzchnię od lat odpowiedzialny jest Mariusz Staszewski, który odprawia czary, żeby na Stadionie Miejskim najszybciej zawarczały żużlowe maszyny. Tym razem udało się rekordowo szybko wyjechać na pierwszy trening. Ostrovia i ROW Rybnik to jedyne drużyny, które już kręciły kółka na torze.

Jak na pierwszy trening po wyjątkowo mroźnej zimie, tor zachowywał się nadzwyczaj dobrze. We wtorek na Stadionie Miejskim trenowali adepci szkółki żużlowej, juniorzy oraz polski skład z Tomaszem Gapińskim i Grzegorzem Walaskiem na czele. Obecny był także Patrick Hansen. Nie mogło zabraknąć także Daniela Kaczmarka, drugiej nowej twarzy Arged Malesa TŻ Ostrovia przed tym sezonem. 23-latek w Unii Tarnów rzadko jeździł, stąd nie mógł doczekać się pierwszych kółek w nowym 2021 roku.

W kolejnych tygodniach do Ostrowa Wielkopolskiego powinni dotrzeć także Oliver Berntzon oraz Nikolai Klindt. Ponieważ na kolejny weekend Arged Malesa ma zaplanowane pierwsze mecze sparingowe z Kolejarzem Opole. GKSŻ jednak nie podjął ostatecznej decyzji w jakiej formie rozgrywane będą mecze sparingowe. Niewiele wskazuje na to, żeby mogli na nie wejść kibice.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. A stadion kiedy nasze miasteczko w końcu wyremontuje?
    Jak będzie sezon to znów zamkną pół stadionu i ludzie będą sobie na kolanach siedzieć?

  2. 1
    4

    Miasto nie ma kasy na extralige i jak będą chcieć Garcarki jazda w 1 lidze wkołko i dalej beda napychac swoją kieszeń tylko .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick