Apel radnych do rządu w sprawie nauczycieli. Senator PiS odpowiada

53
Na wtorkowej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego wśród wielu burzliwych tematów, na pewno najmocniej wybrzmiał apel radnych Ostrowa Wielkopolskiego do premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister Anny Zalewskiej. W apelu zawarta jest prośba o rozpoczęcie negocjacji i rozmów rządzących z nauczycielami w celu podpisania porozumienia. Chwilę po wygłoszeniu apelu, na mównicę sesyjną wyszedł senator Łukasz Mikołajczyk i odwołał się do przedstawionego pisma. Całość w materiale wideo.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

53 KOMENTARZE

 1. Apel to powinni wystosować do nauczycieli !!! Aby przestali pajacować i robić z siebie idiotów . Powinni wspierać uczniów przed egzaminemi a nie nagrywać durne filmiki i umieszczać w internecie!!! 1000 zł podwyżki?!!! Za co?? Zwolnił bym wszystkich którzy utrudniają naszym dzieciom naukę i blokują dostęp do egzaminów!!¡!! Oni już stracili szacunek i uznanie wśród rodziców i uczniów!!!..

  • sam sobie wspieraj !!!!od nauczania od wychowywania jeszcze teraz od wspierania może jeszcze finansować co ….całe szczęście masz brak mocy aby zwalniać bo by nikt się pracy nie podjął!!!dzieci na naukę miały kilka lat a nie kilka dni przed ….

 2. Szybko się wyparł swoich dawnych kolegów i koleżanek nauczycieli. Widać partyjne apanaże ceni sobie bardziej. Dno. Żaden szanujący się nauczyciel nie powinien mu podać ręki.

  • Jestem nauczycielem i w pełni popieram pana senatora. nasze środowisko nauczycielskie jest wewnętrznie skonfliktowane i nie możemy zasłaniać się uczniami, to jest wstyd dla autorytetu nauczyciela drogie koleżanki i koledzy. Daliśmy się omamić ZNP. Senator ma rację dlaczego pan Broniarz nie solidaryzuje się z nami i nie zawiesi swojej nie małej pensji?

  • ZNP gra nauczycielami i politycy platformy. „Kochany Panie Grzegorzu” tak mawiał szef ZNP do pana Schetyny dobrze, że senator to pokazał. Jestem rodzicem i widzę to jest strajk polityczny przeciwko PiS. uważam, że PiS nie powinien się ugiąć pod naporem ZNP.

 3. Nie wierzę że to dzieje się na prawdę !! Oto wychodzi na mównicę „ktoś”, który w tonie pierwszego sekretarza i proboszcza zarazem, poucza!!! Oto on wie najlepiej co jest dobre , a co złe .On który po kilku latach pobytu w STOLYCY , do tego stopnia zmądrzał , że nie dostrzega powagi sytuacji . Otóż , zwracam uwagę na to ..( chociaż na to ) . o ile wzrosły ceny towarów i usług od roku 2012 !!! Jak proponuje się ” dorobić ” wynagrodzenie ( 500+) , to nie mieści się w głowie .
  Na koniec zapytam DLACZEGO ŁAWY POSELSKIE I SENATORSKIE W CZASIE POSIEDZEŃ SĄ PUSTE ? GDZIE ONI SĄ ? POWINNI PRACOWAĆ , AŻ DOSTANĄ ODCISKÓW ….. ale nie ONI ciężko pracują !!!

  • Komediancie wasze brednie idzie łatwo zweryfikować: piszesz o ile wzrosły ceny od 2012-latwo sprawdzić, to inflacja, więc podaje: 2012: 3,7% 2013: 0,9% 2014: 0,0% 2015: -0,9% 2016: -0,6% 2017: 2,0% 2018: 1,6%. Niesamowity wzrost cen, jak w latach 90tych. W wasze brednie już tylko wierni widzowie tvnu wierzą. Mam nadzieję że większość tych pseudo belfrów latem zakończy karierę w oświacie.

  • Kiedy byłem księdzem, przychodzi do mnie wierny… Tonem proboszcza jeśli nie biskupa wygłosił radnym kazanie rekolekcyjne. Ludzie, czy to nie ten pan głosował za psującymi system prawny w Polsce ustawami? Za 8 zmianami ustawy o sądzie najwyższym itd? Znalazł się nauczyciel.

  • lokomotywy staniały fakt i wagony towarowe, ale masło zdrożało o 40%, chleb o 30% itd itp. Razem inflacja 2%. Jaja sobie robisz? Każdy kto kupuje żywność, chemię gospodarczą towary codziennego użytku widzi jakie to 2% podwyżki. Fakt papier toaletowy nie zdrożał.

  • To jest rząd który stoi na straży praw zwykłych polaków i to was elity bardzo boli. chcielibyście spijać śmietankę wzrostu gospodarczego we własnym gronie. a rząd dal pieniądze Polskim rodzinom i zwykłym ludziom i to was tak bardzo boli. Brawo PiS zyczę cz całą moją rodziną wygranej waszej partii bo myślicie o większości zwykłych ludzi.

  • Może na straży praw „polaków” tak, ale czy Polaków? Nie rząd dał pieniądze „Polskim” rodzinom, to miedzy innymi te pogardzane przez ciebie elity, pracujące ciężko na to, żeby to co wypracują, rząd dał takim „polakom” jak ty.

  • Ośmiesza się Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego występując z apelem, wiedząc, że za dwa dni jest okrągły stół z udziałem premiera Polskiego rządu. Bardzo dobrze jeden z radnych PiS to wypunktował. Pan Torzyński atakując senatora to się dopiero ośmieszył. Radny Torzyński głosował za apelem politycznym a potem ma pretensje do senatora, że odpowiada.

 4. nauczyciele -do pracy nieroby -gdzie byliście kiedy rządziła platforma -wtedy odwagi zabrakło .Kluzik Rostkowska chciała wam zabrać kartę nauczyciela ,ale nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś protestu ,siedzieliście jak myszy pod miotłą -tchórze -konformiści !!!!!!!!!!

 5. Merytoryczne i emocjonalne wystąpienie pana Senatora, świetnego nauczyciela i dyrektora! Uczył mnie, a później moje dziecko chodziło do SP9 za jego rządów! Gratulacje Senatorze!

  • Popieram bardzo merytoryczne wystąpienie i pokazanie hipokryzji Platformy Obywatelskiej i ZNP

 6. Panie Senatorze, jest pan Hipokrytą. Mówisz o tym że solidaryzujesz się z nauczycielami- zawies swoje wynagrodzenie na czas strajku… Dlaczego nie pracujesz Pan dalej jako nauczyciel?! Dieta senatorska jest lepsza?
  „wielki” pan prezes partii „kazał”- boisz się stracić stołek!? A teraz do rzeczy… Kilka miesięcy temu PiS podniósł awans zawodowy nauczycieli do 15 lat pomimo sprzeciwu… Teraz szydło mówi o tym, że chce obniżyć ten awans nie mówiąc o tym, że chwilę wcześniej za ich rządów podnieśli owy awans- propaganda!? (pewnie ciemna masa nie wie) Zalewska to kobieta która nadaje się do kręcenia karuzeli… Pani Basia na ministra!!! Od 3 lat owy Broniarz, wraz ze swoją świtą, starał się rozmawiać z Zalewską- dziwne „nie da się”… To co pozostaje nauczycielą Strajk!!! drodzy rodzice (sam jestem rodzicem 2-ki dzieci i żony NAUCZYCIELA PRZEZ DUŻE N), za te drobne co daje nauczycielom nasze Umiłowane Państwo po 5 letnich studiach magisterskich jest po prostu kpiną. Rząd” nie widzi”, że dobrze opłacony pracownik to efektywny pracownik, a co za tym idzie „ciemna masa” dobrze wykształcona… Też przypadek? Drogi rodzicu stań po stronie dobra, bo NAUCZYCIELE są tą dobrą stroną, nie rząd, bo co 4 lata są wybory pamiętacie o tym drodzy rodzice? [3 do !? tygodni minie jak z bicza strzelił (dzieci wyrosną- może wnuki będą miały lepiej?) , życie jest chwilą a my jesteśmy tylko ciemną masą, my rodzice i obywatele Rzeczypospolitej Polskiej!!! Piszecie oszczerstwa w złą stronę, NAUCZYCIEL JEST PO WASZEJ STRONIE!!!, ale za takie wynagrodzenie nie da się normalnie żyć, za taki pakiet (bo nie chodzi tylko o pieniądze), nie da się nauczać… 18 godzin tygodniowo? Dziwne bo moja żona czesto przynosi pracę do domu pracując więcej jak 40 godzin… Każda wycieczka z Twoim dzieckiem, każda wywiadówka, rozmowa z Tobą po godzinach przez telefon, każde przygotowywanie się do zajęć, kosztem rodziny! Mnie i naszych dzieci! Jak tego nie rozumiesz to Ch… (bo pisze się przez Ch ciemna maso) Ci w d… Nie komentuj!!!

  • Sam jesteś ciemną masą i złamanym ch …m ..a żonie jak nie odpowiada praca i zarobki to do supermarketu!¡!!! Tam sobie odpocznie i urlop też 26 dni w roku…

  • Nauczyciele sami chcą strajkować i pozbawiają się zgodnie z prawem sami wynagrodzenia. Volenti non fit iniuria (łac. Zrobiłeś z własnej woli, to nie dzieje ci się krzywda) nauczyciele jak strajkują to wynagrodzenia nie dostaną.

 7. Pan Senator Mikołajczyk obnażył hipokryzję tego ugrupowania. to jest władza która upokarza – niepełnosprawnych, lekarzy rezydentów, pielęgniarki… – i normalnych pracujących uczciwie dla Polski. Dzieli społeczeństwo- przekupuje grupy wyborców które są podatne na łapówki tej sekty PIS. Do tego propaganda TVPiS – ochydna i kłamliwa.Gdzie my jesteśmy – dokąd zmierzamy jako Naród ? Zmierzamy ku katastrofie – niszczymy demokrację – sądownictwo – ludzkie sumienia – gospodarkę … – a mamy tu lokalny przykład p. Senatora Mikołajczyka – który był w miarę dobrym nauczycielem – a stał się hipokrytą – kłamcą – człowiekiem bez honoru – powtarzającym pisowskie kłamstwa – i uprawiającego pisowski populizm !Smutne to ale prawdziwe – przykład co Sekta PiS potrafi zrobić z ludzi i jak portafi kłamstwem i populizmem dzielić społeczeństwo! Ochydne i przykre – brak szacunku dla nauczycieli i głupie wypowiedzi zwolenników pis są tego również przykładem. Ochydne i smutne !

  • Jestem wyborcą PiS i proszę mnie nie obrażać, że jestem w jakieś sekcie. Jestem obywatele który identyfikuje się z programem PiS. Przypomnijcie sobie Państwo rządy PO bo chyba już zapomnieliście,. A co Wałęsa mówił o związkowcach jak protestowali, że pałowałby ich. A co powiesz o PO TVN to jest dopiero rzetelna stacja. Zmusiłem się do oglądania FAKTÓW w TVN i przez pierwsze 10 min wszystko na PiS , że jest źle, nie dobrze itp. wyłączyłem tą propagandę. Aniu w czym PiS kłamie jeśli można wiedzieć? dlaczego obrażasz zwolenników partii PiS i wyzywasz od sekty? ja nie jestem w żadnej sekcie i nie popieram sekty tylko partią polityczną która jest leganie funkcjonującą partią na polskiej scenie politycznej, nie obrażaj również polityków tej opcji mają prawo mieć inne zdanie niż Ty. Pan Senator dobrze powiedział podczas obrad Sesji Rady Miejskiej co pani Minister z PO mówiła do nauczycieli że nie ma pieniędzy i nie będzie, karte nauczyciela trzeba wyrzucić do kosza bo relikit komunizmu jest i co na to odpowiesz, a czepiasz sie PiS. Czepiaj się PO którzy rządzili 8 lat i pozostawili wiele zaniedbań w Polsce.

  • Anno, świetnie podsumowałaś i wystąpienie pana Mikołajczyka, i te chamskie komentarze powyżej. Miejmy nadzieję, że prawda zwycięży, że odejdą w niesławie i będą musieli normalnym ludziom patrzeć w oczy.

  • Nauczyciele to, zwykli roszczeniowcy. Do normalnej pracy idźcie jak wam się nie podoba. Dzieci za zakładników swojej prywaty wzięli. Panie premierze zlikwidujcie kartę nauczyciela i tych kiepskich nauczycieli którzy nie umieją nauczyć naszych dzieci wywalcie z Polskich szkół, a nie że karta ich broni i są nie do ruszenia wtedy zmieni się oświata na lepsze.

 8. Daj Boże, aby nie….
  Prawda leży po środku. Podwyżką absolutnie szacunku czy prestiżu nie wywalczy. Jednakowoż, oprócz tych Jasnych Stron, które jeno społeczeństwo chce widzieć (wakacje niby dwa miesiące, co nie jest zgodne z prawdą, nauczycieli wzywa się w sierpniu do Dyspozycji Dyrekcji placówki, ferie – gdy jednak trzeba jechać na Zimowisko, bynajmniej nie ze swoimi dziećmi, lecz z wychowankami, dni wolne, krótsze etaty….itp.)
  Dlaczego rodzice zapisują dzieci na wszystkie możliwe zajęcia do późnych godzin nocnych? Aby wszystkie Kłopotliwe dzieci, sprawiajace trudności, sprawiały je komuś innemu…
  Dlaczego w dni typu Wigilia, Drugi Maja, na dyżury opiekuńcze w szkole, jakoś zjawiaja się dzieci, podczas gdy mamusia idzie do fryzjera itp…czyżby szkoła była rzeczywiście tak zła?
  Rodzice mają trudności w opanowaniu swojej jednej/dwóch pociech, a kazaliby nauczycielom kwitnąć z całymi klasami…całymi dniami….
  Jest zbyt przeładowana podstawa programowa, nauczyciel za przeproszeniem Przerabia Program, bo by uczyć, nauczyć, trzeba by zmienić system…by dzieci uczyły się w szkole Myślenia, Radzenia sobie z emocjami i umiały napisać chociażby podanie o przyjęcie do pracy, kończąc liceum…
  Przeładowany program, wymagania dyrekcji by rozliczyć się z wykonania zadania, biurokracja i wszechobecna Papierologia, bezczelne dzieci i jeszcze bardziej pyskaci rodzice, frustracja i stres, terminy i dzienniki, przyzwolenie aby rodzice krytykowali pracę nauczycieli, podważanie autorytetu pedagogów, bo Wujek Google wie wszystko, to nie jest wcale takie proste ani łatwe.
  Każdy widzi co chce, a najlepiej dać drapaka i do Parlamentu europejskiego…Tak było dobrze W szkole podstawowej to dlaczego Pan Senator wybrał inną ścieżkę kariery? A Pani minister czemuż nie podpowiedział co można zrobić, zmienić, polepszyć?….

  Narodzie….
  Jak ktoś nie ma nauczycieli w rodzinie to nie ma pojęcia o czym mówi…jak ktoś był nauczycielem a nie jest, to widocznie nie było tak lekko i prosto zarobić na tym ugorze…

  • „Dlaczego w dni typu Wigilia, Drugi Maja, na dyżury opiekuńcze w szkole, jakoś zjawiaja się dzieci” może dlatego że tylko w szkołach są to dni wolne a dla innych zakładów pracy, zarówno państwowych, jaki prywatnych są to normalne dni pracy.

  • To może i prawda, tyle że jeśli matka wpychajac dziecko przez drzwi od świetlicy, mówi do niego : „Mamusia cię odbierze jak wrócę z zakupów i od fryzjera, baw się tu grzecznie” trudno to uznać za normalny dzień pracy, skoro była w stanie o godz.11.OO przyprowadzić syna….
   Oczywiście są rodzice w potrzebie, naturalnie. Są też tacy, którzy szkołę wykorzystują jak Przechowalnię od rana do wieczora każąc dziecku kwitnąć przed i po lekcjach pół biedy jak jest czynna szkolna świetlica, a tak to siedzą na boisku, albo na schodach długo jeszcze po zamknięciu szkoły.

  • Najfajniejsze są mamuśki, które jedne z pierwszych odstawiają dziecko do przedszkola, krótko po 7 i odbierają, często w stanie wyraźnie wskazującym ok. 16, jako jedne z ostatnich. Albo przysyłają dzieci. Bywa, że musimy malucha odstawić do domu, bo niepracująca mamuśka nie miała czasu odebrać. Taka zmęczona.

  • Dokładnie tak się dzieje… dzieci sprawiające najwięcej trudności wychowawczych, również rodzicom- byśmy mieli jasność, są od samego otwarcia przedszkola, do samego końca…wielokrotnie musiałysmy dzwonić po rodziców, nie wspominając już o tym, iż 15 minut spóźnienia to dla nich standard.
   Rodziców, od których czuć alkohol zgłosiła nawet dyrektor na policję…miętówki im nie pomogły, smierdzialo jak z gorzelni. To jeszcze my miałyśmy później nieprzyjemności…
   To wszystko jest bardzo przykre, ale przecież w opinii społeczeństwa Pani z przedszkola nic nie robi, tylko się bawi z dziećmi cały dzień…

 9. Kto zlikwidował w Ostrowie Wlkp kilkanaście miejsc pracy wprowadzając Nowe Prawo Wodne od 01.01.2018 kto wie?
  Teraz kolejna propaganda.

 10. Podpułkownik Ludowego Wojska Polskiego dawniej PZPR dzisiaj PO wrzeszczał do senatora, że nie ma prawa przemawiać w Radzie Miejskiej miasta z którego pochodzi. Nie przeszkadzało mu jednak, kiedy głos zabierał poseł Jarosław Urbaniak i mordy nie darł.

  • Naucz się belfrze czytać ze zrozumieniem. Mordę nie darł podpułkownik. Dziecko w 1 klasie zrozumiałoby ten nieskomplikowany tekst, a ty jak dziecko we mgle.

  • A ty się antykomuchu naucz pisać z użyciem znaków przestankowych. Są takie, jeśli nie pamiętasz. Ważny jest także szyk zdania, ale ty nie do końca rozumiesz, ze czyta się to co napisane, a nie to co piszący chciał napisać, tylko mu nie wyszło. Tłuku, wróć do szkoły, a potem się wymądrzaj.

 11. Nikt mnie nie przekona do tej grupy zawodowej, która bierze dzieci i młodzież za zakładnika w swoim proteście i utrudnia klasyfikowanie i maturę. Na dodatek zabierają dzieci na manifestacje w mieście. To powinno podlegać pod osądzenie i wydalenie z zawodu.

  • Rodzicu, zabierz dziecko ze szkoły na znak protestu i poślij do prywatnej. Tam nauczyciele nie strajkują. A jeśli cię nie stać zmień pracę na lepiej płatna, jak tacy jak ty radzą nauczycielom.

  • jak jesteś tak dobrym nauczycielem to dawno by cię jakaś szkoła prywatna zatrudniła za dobre pieniądze. widać że jesteś tak kiepski że na państwowym musisz być bo byś sobie nie poradził.

  • Świetne wystąpienie panie Mikołajczyk i celna riposta w platfusów, że poszło im aż w pięty.

 12. Do Alicji: właśnie po pani komentarzu rozumiem dlaczego edukacja u nas leży i kwiczy. I że właśnie czas podnieść poziom edukacji, żeby obywatele potrafili czytać ze zrozumieniem różne źródła i wyciągali sami wnioski, a nie powtarzali jak małpy przekaz z tvpis. Naprawde takie teksty mnie nie ruszają, ale dają do myślenia jak bardzo nasz naród daje się nabrać … To, że nie popieram pis to jestem elitą i wykształciuchem ? kasę dają wybranym grupom wyborców, zabierając choćby mnie, robiąc ogromny deficyt – co w tym mądrego?

  • i powinni Ci zabrać jeszcze więcej. Popieram PiS bo wspiera zwykłych ludzi, którzy byli latami pomijani. Wszystkim się należało tylko nie rodzinom. pis zrobił największy transfer pieniędzy, które trafiły do rodzin, emerytów i rencistów. Wszyscy mówili latami że trzeba dbać o rodziny, emerytów, rencistów ale nikt nic nie robił w tym kierunku. PiS dopiero się ostro wziął i przez 4 lata te grupy w/w poczuły że żyją. Brawo PiS!!!!!!!!!!!! Nauczyciel dyplomowany mając 5000 na warunki ostrowskie mówi że ma mało to jest chyba nie poważny. Nich się rozglądnie ile zarabiają matki w ostrowskich firmach na rękę ciężko pracując że pot po dupie leci i jak mało zarabiają.

 13. Mi to się chce śmiać, bo najgłośniej mordę drą na nauczycieli ci nieliczni tatusiowie i te mamusie, którzy nie mają żadnych skrupułów wyciągając łapę po pieniądze z podatków wszystkich Polaków, twierdząc że nauczycielom się nie należy. Jak już rozdają, to niech szykują dla wszystkich, aż państwo zbankrutuje, a wtedy zobaczymy jak sobie poradzą z wychowaniem swoich dzieci, jak trzeba będzie je wychowywać, tylko za swoje, a nie za czyjeś.

 14. Ja tam mu współczuję. Chłopina się miota, bo wróbelki ćwierkają, że pis planuje tym razem wystawić do senatu kobietę. Znaną powszechnie, szanowaną. No a wtedy zostaje do sejmu na 4,5 miejscu na liście, z niewielkimi szansami. A w efekcie powrót na pensję nauczyciela do szkółki. Strach, no to trzeba się wykazać w walce z tą podłą opozycją, może wystawią?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick