Antonin jedną z najciekawszych wsi w Polsce? Wkrótce ruszy nowy projekt promocyjny

2
Antonin to jedna z najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości w całej Południowej Wielkopolsce. Znajduje się tam zabytkowy pałac i kaplica książąt Radziwiłłów, ale to nie jedyne antonińskie atrakcje. Zebrane w całości mają promować siebie nawzajem, ale też tworzyć spójną strategie. Wszystko w ramach projektu „Sieć najciekawszych wsi”.

Przygotowania do wdrożenia tej inicjatywy rozpoczęły się już w 2015 roku – Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi, czyli stowarzyszenie gmin, do którego jeszcze nie należy nasza gmina wpadła na pomysł utworzenia sieci najciekawszych wsi w Polsce. Wyznaczyli sto wsi z regionu całej Polski, nie tylko naszego województwa, które przeszły w 2015 roku ekspertyzę przeprowadzoną przez fachowców – stwierdza Dariusz Piechowiak, koordynator projektu „Sieć najciekawszych wsi” w Gminie Przygodzice. Ci zwracali uwagę na zalety i wady wsi oraz atrakcje i bazę noclegową. Na podstawie analizy powstał ranking – Antonin znalazł się na 12 miejscu wśród 100 miejscowości i dalej jako jedna z 23 wsi, które mogą otrzymać certyfikat „Sieci najciekawszych wsi”.

– Ten program zakłada przede wszystkim współpracę jednostek mieszczących się w Antoninie i wspólnymi siłami będziemy dążyć to tego, by osoby przejezdne chętnie się tutaj zatrzymywały, miło spędzały czas i wracały do Antonina – tłumaczy Marlena Mucha z ośrodka wypoczynkowego na terenie Antonina.

Taka współpraca już trwa, ale w projekcie „Sieci najciekawszych wsi” będzie jeszcze bardziej owocna – Bardzo prosty przykład z ostatniego czasu – w pałacu odbywał się konkurs chopinowski, mieliśmy tutaj gości z Kosowa i właśnie się pytali, co tutaj można zobaczyć i jedną z takich barier było to, by im wytłumaczyć jak wejść na ośrodek wypoczynkowy – mówi Adam Kowalski, manager jednej z restauracji w Antoninie.

„Sieć najciekawszych wsi” zakłada współpracę nie tylko instytucji w danej wsi, ale 23 rozsianych po całej Polsce – turysta przyjeżdżając do Antonina dowie się dzięki informacji turystycznej, że np. 50 km stąd w Gminie Krobia jest miejscowość Domachowo, która również należy do sieci.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. a Gmina Sośnie ma u siebie jeszcze większą perłę architektoniczną, jezioro, lasy, brak ruchliwej drogi i co ? dno totalne w wykonaniu rządzącego tą Gminą betonu. Pałac gnije a w rowach płyną ścieki z oczyszczalni, która nie wyrabia. No i za wywóz odpadów płacimy teraz ponad 70 zł miesięcznie!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick