Andrzej Urban w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski!

3
W czwartek koszykarze BM Stali Ostrów Wielkopolski zagrają ostatni mecz ligowy przed okienkiem reprezentacyjnym. Rywalem żółto-niebieskich będzie Tauron GTK Gliwice. Po tym spotkaniu, trener Andrzej Urban wyjedzie na zgrupowanie biało-czerwonych, którzy będą przygotowywać się do dwóch spotkań - ze Szwajcarią (10 listopada) i Chorwacją (13 listopada). To efekt zmiany, do jakiej doszło w zespole prowadzonym przez Igora Milicicia. Urban w kadrze zastąpi na stanowisku asystenta - Michała Dukowicza.

Andrzej Urban już wcześniej pracował z trenerem Igorem Miliciciem – był jego asystentem w BM Stali Ostrów Wielkopolski. Razem sięgnęli po mistrzostwo Polski w 2021 roku, a także po Suzuki Puchar Polski w 2022 roku. Urban jest teraz pierwszym trenerem klubu, świetnie rozpoczął obecny sezon Energa Basket Ligi, a jego zespół zwyciężył także w meczu o Suzuki Superpuchar Polski.

W dalszy ciągu asystentami selekcjonera będą Artur Gronek (Polski Cukier Start Lublin) oraz Grzegorz Kożan (Anwil Włocławek). Za odpowiednie przygotowanie motoryczne będzie dbać Dominik Narojczyk (Twarde Pierniki Toruń), który z reprezentacją Polski jest związany nieprzerwanie od 2014 roku. Fizjoterapeutami pozostają: Marcin Lubik (Enea AZS Politechnika Poznań) oraz Mateusz Mruk, obowiązki lekarza kadry będzie pełnić Marcin Błoński.

Zbliżające się zgrupowanie będzie pierwszym od wrześniowego EuroBasketu, na którym reprezentacja Polski wywalczyła czwarte miejsce.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick