Andrzej Pichet w Radzie Powiatu Platformy Obywatelskiej. Został wybrany na wysokie stanowisko

11
archiwum Andrzeja Picheta
Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet został wybrany na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Radzie Powiatu Ostrowskiego. W tych samych wyborach Jarosław Urbaniak ponownie uzyskał mandat przewodniczącego ostrowskich struktur tej partii. Ostrowski radny Jakub Paduch będzie natomiast reprezentował region w Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Zmiana w ostrowskiej Platformie Obywatelskiej. Andrzej Pichet, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego został wiceprzewodniczącym Rady Powiatu tego ugrupowania. Poseł Jarosław Urbaniak natomiast w kolejnej kadencji będzie stał na czele ostrowskich struktur.

Andrzeja Picheta można kojarzyć z Nowoczesnej. To z ramienia tej partii dostał się w 2018 roku do sejmiku (wspólna lista kandydatów razem z PO). W trakcie trwającej kadencji samorządu województwa wszyscy radni tego ugrupowania przystąpili do Platformy Obywatelskiej.

– Mam nadzieję na nowe otwarcie. Zwłaszcza w kontekście aktualnej sytuacji w kraju. Dlatego zapraszam nowe osoby do współpracy, bo to jest nam potrzebne. Potrzebujemy świeżej energii, aby krok po kroku zmieniać Polskę – mówi portalowi wlkp24.info Andrzej Pichet.

Jak podkreśla, członkowie PO w naszym regionie i nie tylko przygotowują się koncepcyjnie pod wybory parlamentarne. Pojawiają się głosy, że ze względu na tarcia w Zjednoczonej Prawicy (koalicji rządzącej w Sejmie) być może nadejdą one wiosną. Jeśli nic takiego się nie wydarzy ani na wiosnę, ani w innym okresie, najbliższe wybory do Sejmu i Senatu odbędą się po tym, jak kadencja obecnego parlamentu dobiegnie końca, a więc w 2023 roku.

Radny Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Jakub Paduch został natomiast wybrany na reprezentanta regionu w Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Pod koniec października informowaliśmy o wynikach wyborów na przewodniczącego wielkopolskich struktur PO. To głosowanie wygrał ponownie Rafał Grupiński. W sobotę wybrano nowy Zarząd Regionu Wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej. W jego skład weszli:

 • Rafał Grupiński (przewodniczący)
 • Waldy Dzikowski (wiceprzewodniczący)
 • Marek Woźniak (wiceprzewodniczący)
 • Adam Szejnfeld (wiceprzewodniczący)
 • Tomasz Piotr Nowak (wiceprzewodniczący)
 • Jacek Gursz (sekretarz)
 • Jarosław Urbaniak (skarbnik)

Członkowie zarządu: Małgorzata Waszak-Klepka, Jakub Rutnicki, Maria Małgorzata Janyska, Piotr Korytkowski, Tomasz Budasz, Marek Gola, Bartosz Zawieja, Małgorzata Dudzic-Biskupska, Bartosz Derech, Leszek Kaszuba, Piotr Głowski, Jan Grabkowski, Sławomir Pałka.

Z racji pełnionej funkcji w skład zarządu weszli również: Jacek Jaśkowiak (prezydent Poznania) i Henryk Szopiński (szef Klubu Radnych PO w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. Nigdy nie uwierzę Urbaniakowi i Rajskiemu. Jeden i drugi w mieście i powiecie zbudował koalicję z PiS. Jeden i drugi „wyhodował” u swego boku Maląg i Ławniczaka, którzy pełnią dziś funkcje w Ministerstwie i Sejmie z ramienia PiS.
  Ostrowska platforma to ściema, a nie opozycja.

  • Gdy Malag pracowała z Urbaniakiem była szeregowym członkiem PiS tak jak pewnie jeszcze kilku innych urzędników. Nie było żadnej koalicji z PiS bo PiS nie miał żadnego radnego w mieście. No i w Polsce nie rządził PiS tylko platforma. Urbaniak dobrze zarządzał miastem mając do dyspozycji dużo mniejsze pieniądze zewnętrzne. Obecna prezydent buduje wszystko na kredyt, zadłużyła na maxa miasto, zatrudnia znajomych królika, podnosi podatki i jest zaje…scie. Tylko mi nie pisz o hali i basenie na kredyt. Bo ja w domu też mogę sobie basen wybudować ale policzyłam kasę i na to mnie nie stać. A Klimek kasy nie liczy tylko liczy na dalszą karierę i ucieczkę w senatory.

 2. Czyli nic się nie zmieni ani dla Polski ani dla Ostrowa
  Urbaniak Pichet Paduch Kornaszewski to ci ludzie mają być opozycją hahahahahahahaha
  Wstyd mi za taką opozycje większość ustaw mogli nie wejść w życie gdyby Urbaniak i inni posłowie z PO raczyli przyjść do sejmu żeby głosować pamietam jak chciano postawić Ziobro pod trybunał stanu to kilkunastu posłów w tym nasz ostrowski poseł nie przyszło na posiedzenie
  Tylko ruch 2050 może coś zmienić ale bez łączenia się z kimkolwiek z tej władzy

 3. he he nie rozumiem dlaczego taka obludna ,PODLA partia ,jedyny program to obalic rzad . hihot historii. i jeszcze istnieje?? Po co ??? odciac im kase podatnika .Rasowe nieroby !!!Dlaczego o takich dzialaczach sie w ogole mowi w publikatorach .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick