Altanki działkowe łupami złodziei

0
fot. pixabay.com
W okresie letnim chętniej spędzamy wolny czas na swoich ogródkach działkowych. Porą nocną są one także łupem dla złodziei, którzy właśnie teraz są najbardziej aktywni.

Policja w Kaliszu zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który włamywał się do altanek działkowych. Jego łupem padały sprzęty elektroniczne oraz alkohol. W plecaku 36-latka znaleziono między innymi łom oraz skradzione łupy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Okres wakacyjny to czas wzmożonej aktywności złodziei. – W tym roku, w okresie od maja do czerwca odnotowaliśmy już kilkanaście włamań i uszkodzeń mienia – informuje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej w Kaliszu.

W innych powiatach póki co jest spokojnie. – Nie odnotowaliśmy żadnego włamania lub też jego próby. Dzielnicowi patrolują ogródki działkowe. Są też prowadzone działania „Ogrody nocą”. Funkcjonariusze pełnią nocne patrole przeczesując tereny ogródków – informuje sierż. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

Podobnie ma się sytuacja w Ostrowie Wielkopolskim. – Funkcjonariusze odnotowali w ostatnim czasie jedynie trzy włamania. Podczas każdego patrolu w rejonach ogródków, funkcjonariusze sprawdzają czy nie dochodzi tam do włamań. Prowadzone są także rozmowy profilaktyczne z mieszkańcami odnośnie bezpieczeństwa na tych terenach – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Warto zainteresować się nie tylko swoim, ale także ogródkiem działkowym sąsiada. Zwłaszcza jeśli nie ma go dłuższy czas. Długo nieodwiedzany ogródek jest łatwym łupem dla złodzieja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick