Alarmy bombowe w szkołach ponadgimnazjalnych. W placówkach działali policjanci [AKTUALIZACJA]

5
Maturzyści z pięciu kaliskich szkół ponadgimnazjalnych mieli chwilę zwątpienia, czy ich matury odbędą się zgodnie z planem. Tuż przed godziną 9.00 placówki otrzymały maila z informacją, że na terenie budynku podłożony jest ładunek wybuchowy. Ewakuacji jednak nie zarządzono, a egzamin odbył się planowo.

Wiadomości o bombie otrzymały IV i V LO, Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańcow Sybiru przy ul. Wąskiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Rzemieślniczej oraz tzw.„Samochodówka” przy ulicy 3 maja. – Każda ze szkół jest dokładnie sprawdzana. Nie została podjęta decyzja o ewakuacji, a egzaminy maturalne odbyły się zgodnie z planem – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje dyrektor placówki. Ci jednak zdecydowali się, by nie zakłócać przebiegu matur. Abiturienci punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęli egzamin maturalny i wszystko odbyło się zgodnie z planem.

AKTUALIZACJA 11.45 

Mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym otrzymała też dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego. – Wiadomość otrzymaliśmy o godzinie 7.10. Policja zdążyła sprawdzić cały budynek szkoły przed rozpoczęciem matur. Wszystko odbyło się bez zakłóceń i 120 maturzystów podeszło do egzaminu – poinformowała Małgorzata Jędroch, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Mam nadzieję, że odpowiednie służby namierzą tych sabotażystów. I żeby nie było. Ja każdego belfra uczestniczącego w strajku w którym terroryzowali uczniów i młodzież nazywam terrorystami Broniarza i sabotażystami. Wykorzystywanie terminów egzaminów 8-klasistów i maturzystów uważam za terroryzm, który powinien być ścigany, a każdy nauczyciel uczestniczący w tej hucpie powinien być odsunięty od zawodu!

  1. Ataki terrorystów trwają nadal. Dzisiaj w drugim dniu matur alarmy bombowe miały miejsce w trzech ostrowskich liceach i w Salezjankach.

  2. Jaki będzie następny etap protestu „pedagogów”. Odmówią oceny prac maturalnych czy może od razu postawią wszystkim oceny niedostateczne?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick