Akcja służb w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie[AKTUALIZACJE]

0
Fot. Anna Ławicka
Cztery zastępy straży pożarnej oraz policja przy Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskich. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do rozpylenia gazu na terenie szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele zostali ewakuowani z budynku.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany. – Jeden z uczniów najprawdopodobniej rozpylił w sali lekcyjnej gaz pieprzowy. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana. Nikt nie skarżył się na żadne dolegliwości. Sale zostały przewietrzone. Uczniowie zostali ewakuowani najpierw na boisko, a teraz do sali gimnastycznej – powiedziała portalowi wlkp24.info Honorata Sachowska-Barańczak, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Sytuacja jest już opanowana. – Otrzymaliśmy informację o tym, że w szkole było czuć jakąś substancję gryzącą. Pierwsi strażacy którzy dotarli na miejsce, faktycznie coś wyczuli, ale w tej chwili nie ma juz żadnego zagrożenia. Pomiary nie wykazały niebezpiecznych substancji – mówi bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick