Adrian Cyfer ostatnim transferem TŻ Ostrovia. „Chcemy go odbudować”

0
24-letni żużlowiec, który w ostatnim sezonie bronił barw Wybrzeża Gdańsk podpisał kontrakt z Arged Malesą Ostrovia na sezon 2020. To ostatni zawodnik, który dołączy w zimowej przerwie do drużyny Mariusza Staszewskiego. Wcześniej nowym żużlowcem Ostrovii został Rafał Okoniewski. Z poprzedniego sezonu w składzie zostali Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński, Nicolai Klindt oraz Sam Masters.

Cyfer to dobry znajomy trenera Mariusza Staszewskiego. Obaj pochodzą z Gorzowa, gdzie stawiali pierwsze kroki na żużlu. Cyfer to rówieśnik Bartosza Zmarzlika, z którym razem zdobywali medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par. Po ukończeniu wieku juniora ich kariery poszły jednak w innym kierunku. Zmarzlik w tym roku świętował zdobycie tytułu mistrza świata, natomiast Cyfer ma za sobą dwa trudne sezony. Najpierw w Polonii Piła, ostatnio w Wybrzeżu Gdańsk.

W barwach Wybrzeża Cyfer wystąpił w zaledwie 8 meczach i uzyskał średnią 1,425, co sklasyfikowało go na 34 miejscu wśród żużlowców Nice 1. Ligi Żużlowej. Wychowanek Stali Gorzów ma potencjał, o czym świadczy chociażby awans do finału IMP. – Adrianowi te ostatnie dwa lata w wieku seniora nie do końca wyszły. To jednak zawodnik, który jeździ bardzo dobrze technicznie. Wyciągamy do niego rękę i postaramy się go odbudować – powiedział trener oficjalnej stronie klubu Mariusz Staszewski.

To właśnie osoba trenera Mariusza Staszewskiego była decydująca w negocjacjach z nowym zawodnikiem Ostrovii. Byłem w kontakcie z trenerem Mariuszem Staszewskim po zakończeniu sezonu. Bardzo mi zależało, żeby trafić właśnie do Ostrowa. Lubię ten tor i mam nadzieję, że w przyszłym roku karta się dla mnie odwróci. Na pewno będę lepiej przygotowany pod względem sprzętowym niż przez ostatnie dwa lata. Wierzę, że pomoc trenera Mariusza Staszewskiego dużo mi da. Wiem, że atmosfera w zespole z Ostrowa jest bardzo dobra. To powinno też pomóc w odbudowie. Znam kolegów, którzy choć są starsi ode mnie, ale jestem przekonany, że różnica wieku nie będzie nam przeszkadzała – dodaje Cyfer. 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick