Adrenalina we krwi. Kolejna nagroda od Promax odebrana

3
Jedna z ostatnich nagród głównych wylosowanych po tegorocznej akcji "Oddaj krew z kablówką" organizowanej przez Telewizję Proart została dziś odebrana. To wycieczka, która podniosła zwycięzcy poziom adrenaliny w jego krwi. Dzięki przedsiębiorstwu Promax Kamil Sobczak z Franklinowa miał okazję wejść na wiatrak w Odolanowie. Wysokość konstrukcji to około 130 metrów.

Wejście do wnętrza wiatraku nie jest łatwą sztuką. W tym modelu zamontowanym przez niemiecką firmę Enercon do pewnego poziomu człowieka dostarcza winda. Potem trzeba pokonać niespełna 10 metrów przy pomocy specjalnej drabiny. Co ciekawe rozwiązania zastosowane w uprzężach pozwalają na wejście wyłącznie przy pomocy siły ludzkich nóg.

Kamil Sobczak z Franklinowa to uczestnik czerwcowej akcji „Oddaj krew z kablówką”. W zamian za około 450 mililitrów jego krwi przedsiębiorstwo Promax ufundowało mu wejście na jeden z swoich wiatraków w Odolanowie. Wejście asekurowane było przez pracowników firmy Enercon.

– Wrażenia są niesamowite – mówił śmiałek po zejściu na dół.

Akcja „Oddaj krew z kablówką” organizowana jest od 13 lat. W 2005 roku na dziedzińcu Telewizji Proart pojawili się pierwsi krwiodawcy. Co roku w ostatni wtorek czerwca mieszkańcy regionu dzielą się życiem z potrzebującymi.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

3 KOMENTARZE

  1. 130m ? Słaby wynik. Kilka lat temu miałem okazję pracować we Wrocławiu na Sky Tower na samej górze to ponad 200 m. Tam dopiero są widoki ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick