Adam Bałdych & Helge Lien Trio na 114. edycję „Jazz w muzeum”

1
Oboje są reprezentantami młodego pokolenia jazzowego w Polsce, oboje dobrze znani jazzfanom z południa Wielkopolski. Dwaj polscy muzycy jazzowi: pianista Paweł Tomaszewski oraz Adam Bałdych wystąpią w ostrowskim Kinie Komeda podczas 114. edycji "Jazz w muzeum". Bałdych wraz z Helge Lien Trio promują właśnie wydany niedawno album "Brothers".

Adam Bałdych jest bohaterem okładki najnowszego numeru kwartalnika „Jazz forum”. W regionie występował już wielokrotnie. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Larsem Danielssonem,  Yaronem Hermanem oraz Iiro Rantalą. To laureat nagrody dla instrumentalisty podczas Jazz Juniors z 2001 roku. W 2013 roku zdobył tzw. Oskara jazzowego, czyli Grand Prix Melomani w kategorii „Artysta Roku”. Niedawno wraz z Helge Lien Trio wydał album „Brothers”.

Paweł Tomaszewski w roku 2006 ukończył specjalność Fortepian jazzowy na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu – kierunek Jazz i Muzyka Estradowa, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2013 roku uzyskał w AM w Katowicach stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, specjalność fortepian. W roku akademickim 2007/2008 podjął pracę w Instytucie Jazzu, która trwa do dziś.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick