„Ada! To nie wypada!” w jarocińskim kinie

1
Fot. Google Maps
Jak wyglądało życie w XX-leciu międzywojennym, co robili jarociniacy w wolne popołudnia? Dowiemy się w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 18.30 w sali kameralnej Kina Echo.

Jak to bywa w pierwsze poniedziałki miesiąca, Kawiarnia Filmowa zlokalizowana nad Kinem Echo w Jarocinie, zamienia się w przedwojenną salę kinową. Pokazywane są wtedy zdigitalizowane przedwojenne filmy fabularne ze zbiorów Filmoteki Narodowej.

W najbliższy poniedziałek o godz. 18.30 będzie można obejrzeć kultowy film „Ada! To nie wypada” z 1936 roku. – Gdy na ekrany wszedł ten film, jarocińskie kino nazywało się Viktoria i było już od dwóch lat kinem dźwiękowym. Zapewne nasze prababki podśpiewywały za Lodą Niemirzanką przeboje, które i my dziś znamy, w tym tytułową Adę – mówią organizatorzy.

W kolejnych miesiącach w cyklu Stare Kino, będzie można zobaczyć „ABC Miłości”, „Jadzia”, „Dwie Joasie”, „Przez łzy do szczęścia” czy przedwojenny film grozy „U kresu drogi”. Zaplanowano także dwa seanse kina niemego z muzyką na żywo: „Mocny Człowiek” i „Bartek Zwycięzca”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick