Absolutorium dla prezydent Beaty Klimek

10
Prezydent Beata Klimek otrzymała wotum zaufania od radnych w związku z przedstawieniem raportu o stanie miasta. Rajcy głosowali po wyrażeniu opinii na temat wielu aspektów oraz inicjatyw, które zostały w nim zawarte. Wielu z nich wstrzymało się jednak od głosu.

Raport zawiera realizacje polityki miejskiej, uchwal, strategii. Zawiera informacje o wykonaniu budżetu za 2018 rok, ocenę raitingową BBB+, wybrane inwestycje czy budżet obywatelski. Zaprezentowano 41 programów i uchwał rady miejskiej, których jest 146. Zdaję sobie sprawę z różnorodności opinii radny ze względu na to, że jest on pierwszym raportem – powiedziała prezydent.

Radni zapoznali się z raportem, więc nie odczytywano go na sesji. Radni przeszli od razu do debaty. Jako pierwszy głos zabrał Andrzej Kornaszewski. – Cieszy nas adaptacja szkoły przy Grabowskiej, utworzenie biblioteki, rower miejski, chociaż przechodzi plagę dewastacji. Chcemy merytorycznej dyskusji. Poważne wątpliwości. Boli nas to, że budując przedszkole, dzieci teraz wdychają spaliny. Konieczna jest renowacja stadionu, ale liczba uwag i jakość, wzbudza wiele uwag. Hala przy Wojska Polskiego będzie przynosić straty rzędu pół miliona i miasto nie widzi potrzeby biznesplanu. Krytykę wywołuje rewitalizacja amfiteatru. Bulwersujące są zarobki prezesa, które są skandaliczne. Mieszkańcy mają podwyżkę cen opłat, a prezesi zarabiają więcej – wyliczał Kornaszewski.

Negatywnie wypowiedzieli się o budżecie. Według nich problemem jest wzrost zatrudnienia w urzędzie i dalej zlecane opracowania podmiotom zewnętrznym. Marek Śliwiński poruszył m.in. kwestię, że bardzo dobrze działa inicjatywa lokalna i budżet obywatelski, który funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie. – Niedawno w raporcie NIK byliśmy jako jeden z nielicznych samorządów w Polsce pod kątem działań podjętych w Ostrowie Wielkopolskim w temacie inicjatywy lokalnej – wyjaśnił. Jego zdaniem na uznanie zasłużył także program becikowego oraz Ostrowska Karta Seniora. Głos w debacie zabrał także radni PiS-u Dawid Korzeniewski. – Szanujemy werdykt wyborczy, wstrzymamy się od głosów, żeby dać czystą kartę. Są mankamenty, ale i pozytywne działania. Chcemy uszanować decyzję wyborców w jesiennych wyborach. Liczymy też na owocną współpracę z panią prezydent w przyszłości – powiedział.

Beata Klimek na końcu odniosła się do opinii radnych. – Z należytym szacunkiem i wielką pokorą przyjmuję wszystkie wskazówki. Radni opozycyjni są od tego, żeby patrzeć na ręce władzy. Moim zdaniem powinniśmy dążyć do bycia miastem otwartego dialogu, aby przyszłość Ostrowa było celem nadrzędnym – podkreśliła. Zaznaczyła jednocześnie, że to wspólny sukces wielu ludzi, którzy angażują się w zmienianie miasta na lepsze. Za przyznaniem wotum zagłosowało 12 radnych, a więc minimum, które było wymagane w ramach większości bezwzględnej. Dziewięciu radnych wstrzymało się od głosu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Ile to wzruszeń, gratulacji, uścisków pani prezydent doświadczyła od radnych Przyjaznego Miasta i swoich współpracowników dzięki otrzymanego absolutorium. Warto było wykraść z PiS-u Elżbietę Grochowską, żeby mieć przewagę w RM jednego głosu. Ponadto szkoda mi pieniędzy na te kwiaty. Czyżby za czasów młodości pani prezydent młode pary nie prosiły swoich gości o nieprzeznaczanie pieniędzy na zbędne kwiaty, tylko wydać je na np. zakup karmy dla bezdomnych zwierząt albo inny charytatywny cel? Teraz sobie wyobrażam jeżeli na wizji było można zobaczyć taką oficjalną fetę w postaci wręczanych bukietów kwiatów, to jak będzie wyglądała feta nieoficjalna i za czyje pieniądze?

  • A kolejny bukiet za 13 miejsce w Polsce w rankingu Newsweeka. Jaka radość. Wystarczyło dobrze napisać ankietę, wysłać i już. Tylko jedno mnie niepokoi- dlaczego tylko 123 miejsce? Do pracy pani prezydent, opracować ankietę na rok przyszły i podium.

 2. Wyewoluował. Trudne słowo dla radnego prawnika Grzeszczyka, kandydata PO na prezydenta Ostrowa. I od Nycka, Korzeniowskiego i Jędrzejaka zbierał joby chociaż taki wyrywny.

  • Ona jako były rzecznik prasowy tak bbbbełkotać może przez godziny. Bo wiadomo, że rzecznik prasowy jest od tego, żeby dużo mówić i nic nie powiedzieć.

 3. Co to za satysfakcja p. Klimek z absolutorium przy takim głosowaniu , gdzie za udzieleniem są jej radni ? Sztuka dla sztuki.
  To wszystko to jakiś spektakl .

 4. Pani redaktor, kiedy już cytuje się kogoś warto tak ciąć jego wypowiedzi, żeby choć sens pozostał. Czy naprawdę Kornaszewski powiedział, ze budując przedszkole dzieci teraz wdychają spaliny?

  • Był materiał na ten temat, ale … Zniknął. Jest nowy. Zły jest nie UM i MZK tylko firma od elektryków. Można i tak.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick