Ma 99 lat. Ukradli jej gotówkę…24 tysięcy złotych

0
99-letnia mieszkanka gm. Chocz padła ofiarą oszustów, którzy podali się za pracowników urzędu gminy, oznajmiając że przywieźli węgiel. Za 150 kg opału zainkasowali 400 złotych. Ponadto, jeden z mężczyzn, z mieszkania kobiety ukradł gotówkę w wysokości 24 tysięcy złotych.

29 listopada po godz. 9.00 w miejscowości Kuźnia doszło do kradzieży pieniędzy. Do miejsca zamieszkania 99-letniej kobiety zapukało dwóch mężczyzn, którzy oznajmili, że przywieźli węgiel na polecenie Urzędu Gminy.

Następnie powiedzieli, że za część opału należy zapłacić. Mężczyźni zrzucili ok.150 kg węgla z samochodu  Kobieta, wyjęła z portfela pieniądze w kwocie 400 złotych, po czym położyła go na stole. 99-latka, będąc na terenie posesji zauważyła, że z mieszkania wychodzi trzeci mężczyzna. Kiedy starsza kobieta weszła do mieszkania zorientowała się, że z pokoju zniknęła gotówka w kwocie 24 tysięcy złotych – mówi mł.asp. Monika Kołaska. 

Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzą pleszewscy policjanci.

Policjanci apelują przede wszystkim do osób starszych o ostrożność przy wpuszczaniu obcych osób do swoich mieszkań. Osoby, które podają się za pracowników m.in. Funduszu Zdrowia, Spółdzielni Mieszkaniowej, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wcale nie muszą być nimi naprawdę. Oszuści zazwyczaj informują o różnych atrakcyjnych ofertach, usługach lub potrzebie przeprowadzenia niezbędnych przeglądów instalacji domowych. Po wpuszczeniu domniemanych pracowników do mieszkania, penetrują pomieszczenia i kradną pieniądze.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick