Pożar w Doruchowie i straty na 100 tysięcy złotych

0
Fot. PSP Ostrzeszów
Przez ponad cztery godziny strażacy walczyli z pożarem do jakiego doszło w zakładzie produkcji palet w Doruchowie, w powiecie ostrzeszowskim. Powstałe straty szacuje się na kwotę 100 tysięcy złotych.

– Pożar wybuchł około godziny 18.30. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Doruchowie. Ogniem objęty był już dach kotłowni oraz częściowo hali produkcyjnej – powiedział asp. Patryk Moś, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. – Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W miarę przybywania kolejnych zastępów straży pożarnej wprowadzono dodatkowe dwa prądy gaśnicze. W pewnym momencie zauważono, że ugina się dach, dlatego wycofano ratowników i z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego przystąpiono do rozbiórki poszycia dachowego – dodał Moś.

Spaleniu uległ dach, instalacja elektryczna i sprzęt centralnego ogrzewania. Z żywiołem walczyło siedem zastępów, łącznie 22 strażaków z Ostrzeszowa, Doruchowa i Grabowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick