85 proc. dopłat do odnawialnych źródeł energii. Dziś spotkanie: Krotoszyn

0
Spotkanie informacyjne w sprawie dopłat do kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę czy instalacji fotowoltaicznych odbędzie się dziś o godz. 18:00 w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera.

Miasto i Gmina Krotoszyn zamierza przystąpić do projektu unijnego realizowanego przy współfinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 3, Energia i Działanie 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych.

Przewidywane dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (OZE) wyniesie maksymalnie 85 % kosztów kwalifikowanych.

Projekt będzie polegał na budowie różnych rodzajów instalacji OZE, w tym:
1) instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej,
2) kotłów na biomasę,
3) instalacji fotowoltaicznych
zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn.
– Szczegółowy zakres projektu określony zostanie po spotkaniu z mieszkańcami oraz zebraniu wszystkich deklaracji – informuje burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek.

Celem dzisiejszego spotkania jest zapoznanie uczestników z dostępnymi rodzajami OZE,  z planowanym projektem, omówienie wzoru deklaracji i sposobu jej wypełnienia.
Będzie też możliwość zadawania pytań specjalistom w dziedzinie OZE.

Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać bezpośrednio w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Krotoszynie lub pod numerem telefonu: 62 722 74 37.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick