80-letnia Zdzisława Kurzawa wciąż poszukiwana

1
Fot. Szukamy i Ratujemy - Ostrów Wielkopolski
W dalszym ciągu nie ma śladu po zaginionej 80-letniej Zdzisławie Kurzawie. Kobieta wyszła z domu w niedzielę między godziną 14.00 a 15.00 i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. W akcji poszukiwawczej biorą udział służby, Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy oraz mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

 Pierwsze niepokojące sygnały zaczęły dochodzić do nas w niedzielę. Zaczęliśmy zbierać informacje. W godzinach wieczornych udaliśmy się na patrol w okolice, które prawdopodobnie wchodziły w grę (ulica Żwirowa, okolice miejsca zamieszkania zaginionej – przyp. red.). Byliśmy cały czas w kontakcie z policją. Przeszukując tamte tereny, napotkaliśmy osobę, która stwierdziła, że z dużym prawdopodobieństwem poszukiwana kobieta była widziana przez nią w okolicach ulicy Poznańskiej. Stąd późniejsza decyzja policji o rozpoczęciu akcji na tej ulicy – powiedział portalowi Rafał Kaczmarew, wiceprezes zarządu stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy.

ZOBACZ: Trwają poszukiwania 80-letniej kobiety!

Poszukiwania odbywały się także wczoraj. – Wczorajsza akcja według planu miała się rozpocząć od ulicy Poznańskiej i zmierzać w kierunku terenu Piaski-Szczygliczka. Po dyspozycji policji poszukiwania przeniosły się na teren ulicy Grabowskiej – dodaje Rafał Kaczmarew.

fot. Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski

Oprócz służb ratunkowych i członków stowarzyszenia, w akcję poszukiwawczą zaangażowali się także mieszkańcy Ostrowa. – Odzew ludności bardzo nas zaskoczył. Do poszukiwań dołączyła się naprawdę spora grupa mieszkańców. Zawsze w tego typu akcjach im większa grupa osób zaangażowanych, tym większy teren możliwy do sprawdzenia zostanie sprawdzony – mówi Rafał Kaczmarew.

Akcja została zakończona po oficjalnym ogłoszeniu przez policję. Niedługo po tym, pojawił się komunikat, że z wysokości wykryto „anomalię” przy ulicy Sempołowskiej w Ostrowie. Alarm był fałszywy, a obiekt widniejący na zdjęciu  okazał się workiem na śmieci. Nie porzucono jednak starań związanych z odnalezieniem kobiety i kilka osób przeszukało również teren Piasków.

fot. Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski

Swoje czynności poszukiwawcze prowadzi także ostrowska policja. – Szczególnie zaangażowani są funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego. W poniedziałek do służby zostało wezwanych dodatkowo kilkudziesięciu policjantów. W działaniach biorą udział także strażacy z państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego – informuje st. sierż Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy. – Sprawdzany jest monitoring, autobusy komunikacji miejskiej – dodaje.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Dalsze poszukiwania planowane są także na dzisiaj. – Czekamy na sygnał od policji. Jeśli taki się pojawi, wznawiamy poszukiwania. Ci, którzy będą dostępni, na pewno stawią się na miejscu – mówi Rafał Kaczmarew.

Dzisiaj policja będzie ponownie sprawdzać okolice miejsca zamieszkania zaginionej, wszystkie pustostany oraz ogródki działkowe znajdujące się w pobliżu.

Teren przeszukany do tej pory Fot. Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick