8. GPK – Dzień 4 – O wolności (nie tylko) twórczej

0
Adam Woronowicz, Łukasz Simlat, Agata Buzek, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Magdalena Łazarkiewicz, Borys Lankosz, Marcin Stańczyk, Olga Chajdas, Eliza Rycembel i Andrzej Smolik - to postaci polskiego filmu i muzyki filmowej, które odwiedziły Ostrów Wielkopolski podczas 4. dnia festiwalu Grand Prix Komeda. W naszym mieście są już wszyscy jurorzy konkursu na najlepszą muzykę filmową.

4. dzień festiwalu to projekcje konkursowych filmów „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reżyserii Borysa Lankosza oraz „Kamerdynera” Filipa Bajona oraz spotkania z reżyserami, twórcami muzyki oraz aktorami.

Do Ostrowa zawitał wczoraj nie tylko Adam Woronowicz, ale także Antoni Komasa-Łazarkiewicz (muzyka do filmów „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” oraz „Kamerdyner”). Od wtorku z widzami spotyka się także Łukasz Simlat. Simlat to spoiwo pomiędzy tymi dwoma filmami konkursowymi, bo aktor wystąpił w obu, skrajnie różnych, produkcjach. Podczas spotkania po projekcji „Kobro…” mówił, że udział w tym projekcie nazwanym przez reżysera „kompozycją wizualną” był swoistą oazą wolności dla niego. Podobnie komentowała Agata Buzek.

Wczoraj pokazano także „Ninę” Olgi Chajdas z muzyką Andrzeja Smolika i Elizą Rycembel w roli Magdy. Przed seansem ostrowska publiczność miała okazję poznać tych gości osobiście.

Dziś, w festiwalowy czwartek, spotkanie m.in. z Jackiem Braciakiem oraz recital Sonii Bohosiewicz. Więcej w dzisiejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart oraz w magazynie filmowym „Zwiastun” na antenie ostrowskiej stacji.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick