DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

8. GPK - Dzień 4 - O wolności (nie tylko) twórczej

4. dzień festiwalu to projekcje konkursowych filmów „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reżyserii Borysa Lankosza oraz „Kamerdynera” Filipa Bajona oraz spotkania z reżyserami, twórcami muzyki oraz aktorami.

Do Ostrowa zawitał wczoraj nie tylko Adam Woronowicz, ale także Antoni Komasa-Łazarkiewicz (muzyka do filmów „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” oraz „Kamerdyner”). Od wtorku z widzami spotyka się także Łukasz Simlat. Simlat to spoiwo pomiędzy tymi dwoma filmami konkursowymi, bo aktor wystąpił w obu, skrajnie różnych, produkcjach. Podczas spotkania po projekcji „Kobro…” mówił, że udział w tym projekcie nazwanym przez reżysera „kompozycją wizualną” był swoistą oazą wolności dla niego. Podobnie komentowała Agata Buzek.

Wczoraj pokazano także „Ninę” Olgi Chajdas z muzyką Andrzeja Smolika i Elizą Rycembel w roli Magdy. Przed seansem ostrowska publiczność miała okazję poznać tych gości osobiście.

Dziś, w festiwalowy czwartek, spotkanie m.in. z Jackiem Braciakiem oraz recital Sonii Bohosiewicz. Więcej w dzisiejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart oraz w magazynie filmowym „Zwiastun” na antenie ostrowskiej stacji.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz