7. OFF – Dzień 5 – Stand-up Kantego-Pawluśkiewicza, 3D i magiczne pudełko Bodo Koxa

0
Wernisaż wystawy Jana Kantego-Pawluśkiewicza pt. "Krakowskiego laikonyka ego w Boskiej Komedii Dantego", projekcja wideo zapisu prezentacji twórczości kompozytora na ścianie krakowskiego Teatru Starego oraz spotkanie z Bodo Koxem. To atrakcje piątego dnia festiwalu filmowego w Ostrowie Wielkopolskim. Dziś i jutro ostatnie akcenty tego wydarzenia.

Żel-art to sztuka użytkowa. Jak twierdzi Jan Kanty-Pawluskiewicz, twórca prac pn. „Krakowskiego laikonyka ego w Boskiej Komedii Dantego”, jego głównym celem jest sztuka, która ozdabia wnętrza. O żel-arcie mówi, że to podgatunek malarstwa. Nazywa go „dekoracjonizmem”. Kompozytor jest świetnym gawędziarzem. Podczas wernisażu swoich prac zafundował publiczności coś na kształt stand-upu. Opowiadał, przygrywał, rozmawiał, żartował, recytował. Pawluśkiewicz to wieloletni juror konkursu Grand Prix Komeda. W tym roku także ocenia filmy.

O godzinie 19:00 na dużej scenie OCK wyświetlono film będący wernisażem multimedialnym jego innych prac. Projekt zatytułowany „Ściany – 3D” został pokazany na fasadzie Teatru Starego.

„Człowiek z magicznym pudełkiem” z muzyką Sandro Di Stefano to kolejny film konkursowy zaprezentowany ostrowskiej publiczności. Po seansie o procesie twórczym opowiadał reżyser Bodo Kox. Towarzyszył mu aktor Sebastian Stankiewicz.

 

 

piątek, 8 czerwca

16.00 – KONKURS: „Zwierzęta” – reż. Grzegorz Zgliński, muz. Bartosz Chajdecki (Kino Komeda)

Spotkanie z Bartoszem CHAJDECKIM (Kino Komeda)

18.30 – spotkanie z Magdaleną GRZEBAŁKOWSKĄ i promocja książki „Komeda. Osobiste życie jazzu” (Muzeum Miasta)

20.00 – KONKURS: „Atak paniki” – reż. Paweł Maślona, muz. Radzimir Dębski (OCK)

Spotkanie z Pawłem MAŚLONĄ i Radzimirem DĘBSKIM (OCK)

22.00 – EABS – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) – koncert (Rynek)

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick