7. OFF – Dzień 1 – Komeda: Kumpel, kompozytor i jazzman. Ruszył festiwal filmowy

0
Promocja książki Tomasza Lacha pt. "Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych", uroczysta inauguracja oraz światowa premiera najnowszego dokumentu o Krzysztofie Trzcińskim. Wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim wybrzmiał pierwszy akcent 7. edycji festiwalu filmowego Grand Prix Komeda - Muzyka Polskiego Filmu. Do najbliższej soboty na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, Kina Komeda oraz w Forum Synagoga odbędą się spotkania z 40 zaproszonymi gośćmi. Do tego projekcje filmów konkursowych, seanse filmów z muzyką Krzysztofa Komedy oraz inne wydarzenia. Partnerem medialnym wydarzenia są portal internetowy wlkp24.info oraz Telewizja Proart. Magazyn filmowy "Zwiastun" przygotowuje szeroką relację z imprezy.

Trochę prowokacyjnie na okładce najnowszej książki Tomasza Lacha znajdują się Krzysztof Komeda i Zosia Komedowa. Autor występuje dopiero na drugim planie, ale to właśnie Lach i jego wspomnienia są osią „Kumpla”. To autobiografia, która opisuje lata 50 i 60 XX wieku. Podczas pierwszego dnia 7. edycji ostrowskiego festiwalu filmowego im. Krzysztofa Komedy publikację promował autor. Rozmowę z Tomaszem Lachem, pasierbem Komedy, przeprowadziła Ewa Smolińska.

okładka książki Tomasza Lacha
okładka książki Tomasza Lacha

Podczas oficjalnego otwarcia festiwalu o planach na najbliższy tydzień opowiadał dyrektor artystyczny wydarzenia Łukasz Maciejewski. Krytyk filmowy zaprosił do Ostrowa aż 40 osób związanych z filmem oraz muzyką w filmie.

Podczas inauguracji festiwalu pokazano najnowszy dokument poświęcony Komedzie. Marcin Stich miał początkowo wykonać relację z poprzedniej edycji ostrowskiego festiwalu, ale materiał zaczynał się rozrastać i urósł do formy dokumentu. O Komedzie mówią w nim muzycy jazzowi starego i nowego pokolenia oraz Tomasz Lach. Była to światowa premiera dokumentu pt. „Komeda” produkcji TVN Fabuła.

Oto krótka fotorelacja z pierwszego dnia festiwalu. Więcej w dzisiejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

poniedziałek, 4 czerwca

12.00 – „Magiczna zima Muminków” – reż. Ira Carpelan, Jakub Wroński, muz. Łukasz Targosz (Kino Komeda)
17.00 – KONKURS: „Niewidzialne” reż. Paweł Sala, muz. Marcin Krzyżanowski (OCK)
Spotkanie z Pawłem SALĄ i Marcinem KRZYŻANOWSKIM (OCK)
20.00 – „Bariera” reż. Jerzy Skolimowski, muz. Krzysztof Komeda
Spotkanie z Janem NOWICKIM (OCK)

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick