60 mln zł dla kaliskich przedsiębiorców

1
60 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zainwestuje region. Pieniądze w przeważającej części pochodzące ze środków WRPO 2014-2020, w formie atrakcyjnych pożyczek trafią do przedsiębiorców z przeznaczeniem na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na jej rozwój.

Kaliski Inkubator właśnie wygrał przetarg zorganizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego na dwa produkty: Mikropożyczkę i tzw. Pożyczkę Rozwojową. Dzięki temu już w tym roku do firm z naszego regionu trafi 20 mln zł.

Ubiegaliśmy się o kwotę 16 mln złotych, do których musimy dołożyć 20% środków własnych, w związku z czym  łączna pula do przekazania przedsiębiorcom to 20 mln zł – mówi Zuzanna Szczudlik, prezes Inkubatora. – Za trzy miesiące mamy nadzieję podpisać umowę i wdrożyć produkty w życie. Już teraz zapraszam przedsiębiorców do skorzystania z pożyczek o atrakcyjnym oprocentowaniu, nieprzekraczającym 2% w skali roku, przy spełnieniu określonych warunków.

W ramach Mikropożyczki przedsiębiorca będzie mógł otrzymać kwotę do100 tys. zł, natomiast korzystając z Pożyczki Rozwojowej otrzyma kwotę od 100 do 500 tys. zł.

Jak mówi Zuzanna Szczudlik, wygrany przetarg w BGK, to duża szansa na otrzymanie kolejnych środków w  najbliższych latach.

Przetarg odbywał się tzw. prawem opcji tłumaczy Zuzanna Szczudlik. – Oznacza to, że po zbudowaniu całego portfela 20 mln, jeżeli BGK będzie dysponował środkami, w następnym roku otrzymamy kolejną pulę 16 mln bez ponawiania procedury przetargowej. W trzecim roku, dodatkowo będziemy mieli prawo skorzystać jeszcze z zamówienia z wolnej ręki i uzyskać  kolejne 16 mln zł. Dzięki wygranemu przetargowi, możemy w ciągu najbliższych 3 lat udostępnić naszym przedsiębiorcom kwotę 60 mln zł z przeznaczeniem na ich rozwój.

To rekordowa kwota w historii Inkubatora, który od początku swej działalności 1995 roku udzielił w sumie pożyczek na kwotę 67 mln zł.

źródło: kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. A Ostrowski Park Przemysłowy Ostrowskim Przedsiębiorcom co miesiąc pisze i do domów wysyła gazetkę miejską w której Beata Klimek pisze że jest zajebiście. I do tego Rada Gospodarcza którą Beata sobie zdjatka zrobiła i farant do wyborów. Ja pier…le. Matrix. Jak to mówią „Malowana miska sama jeść nie daje” a u nas ciągłe pudrowanie a w Kaliszu dbanie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick