50-latek zniszczył kilkanaście nagrobków. Usłyszał zarzuty

3
Zdjęcie poglądowe | policja.pl
Policjanci z Pleszewa zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie nagrobków na miejscowym cmentarzu. Postawiono mu zarzuty dotyczące znieważenia miejsca pochówku zmarłych i zniszczenia mienia. Pokrzywdzeni wycenili zniszczenia na kilka tysięcy złotych.

Od kilku dni policjanci z Pleszewa zajmują się sprawą zniszczeń nagrobków. 16 czerwca do funkcjonariuszy zgłosili się mieszkańcy, których członków rodzin groby zostały uszkodzone. Akty wandalizmu miały miejsce na cmentarzy przy ul. Kaliskiej w Pleszewie. Raptem w kilka minut policjanci zatrzymali na ul. Sienkiewicza mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia.

CZYTAJ: Bezpieka ukryła ich ciała gdzieś na odolanowskim cmentarzu. IPN właśnie odnalazł szkielety. Czy to poszukiwani żołnierze? [ZDJĘCIA]

Jak ustalili funkcjonariusze, 50-latek z Pleszewa miał uszkodzić 13 pomników. Przewrócić dwie płyty nagrobkowe, porozbijać wazony i znicze. – W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, co było przyczyną jego zachowania – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Policjanci przedstawili mu zarzuty dotyczące znieważenia miejsc spoczynku i zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

CZYTAJ: Radosław Strzelczyk zrezygnował. Nie jest już prezesem TŻ Ostrovii!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Co za cham tam gdzie trafisz będzie wytrzeźwiałką ,za chamstwo idurnote zaplacisz ty tez jesteś śmiertelny oby tobie grób rozbebeszyli,zmarłych się nie tyka bez względu jacy byli ,👎😠

  2. Ciekawostka: „Zgłosili się mieszkańcy, których groby zostały zniszczone”. Musieli być mocno zdenerwowani, skoro pomimo wiecznego spoczynku zdecydowali się jednak na „zgłoszenie”:)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick