5-latka potrącona przez porsche, którym kierowała jej babcia? Wezwano LPR [ZDJĘCIA]

4
Fot. PSP Kępno
Do potrącenia 5-letniej dziewczynki doszło w Słupi niedaleko Bralina (powiat kępiński). Dziecko zostało przetransportowane LPR-em do ostrowskiego szpitala. Kobieta kierująca porsche staranowała też płot posesji i uderzyła w ścianę domu. Niewykluczone, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Sprawę wyjaśnia policja.

Na miejsce zdarzenia, a więc do Słupi niedaleko Bralina (powiat kępiński) wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Decyzję o powiadomieniu bazy lotniczej podjął lekarz z karetko pogotowia, który przybył na miejsce i zajął się 5-latką. Dziecko zostało przetransportowane do ostrowskiego szpitala.

– Zgłoszenie wpłynęło do nas o 16.02. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do potrącenia 5-letniego dziecka, które było przytomne. Strażacy udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybicia pogotowia ratunkowego. Zabezpieczyli także miejsce zdarzenia. Po przybyciu pogotowia, lekarz stwierdził potrzebę wezwania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasze kolejne działania były związane z zabezpieczeniem lądowiska dla śmigłowca – informuje portal wlkp24.info kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

– 61-letnia mieszkanka Ostrzeszowa parkując samochód marki porsche najprawdopodobniej pomyliła hamulec z pedałem gazu i zamiast cofnąć wjechała w inny pojazd marki audi, a zaraz potem w opłotowanie posesji. Auto zatrzymało się na budynku mieszkalnym. Niestety, w wyniku tego zdarzenia potrącona została 5-letnia dziewczynka, która wysiadała z audi. To wnuczka tej kobiety – powiedział sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno, cytowany przez Radio SUD.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 3
    1

    Takie rzeczy się zdarzają, a babcia na pewno nie zrobiła tego specjalnie i w życiu nie chciałaby skrzywdzić swojej wnuczki.
    Zgadzam się również z przedmówcą o liczbie zastępów straży pożarnej. Czy Polska to aż tak bardzo bogaty kraj, ze pozwalamy sobie na takie rozpasanie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick