44. przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzony. Pacjent przebywał w Wielkopolsce

0
Fot. pixabay.com
Mężczyzna w średnim wieku, który przebywał na terenie powiatu pilskiego w stanie średnio dobrym to kolejna osoba, u której potwierdzono koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o 17 kolejnych przypadkach zakażenia na terenie Polski.

WAŻNE!
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu sprostował informację jakoby pacjentem, u którego wykryto koronawirusa, miała być osoba z powiatu pilskiego. Taką informację pierwotnie podał WUW. W związku z tym informacja poniżej została zaktualizowana o najnowsze informacje z Urzędu Wojewódzkiego. Poniżej załączamy także sprostowanie Urzędu w tej sprawie, które przesłał do naszej redakcji Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

„Jest to mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który czasowo przebywał w powiecie pilskim. W stanie średnio dobrym jest transportowany do szpitala w Poznaniu, gdzie będzie pod opieką lekarzy”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna z tych osób to pacjent z województwa zachodniopomorskiego, który przebywał na terenie powiatu pilskiego. – Badania laboratoryjne potwierdziły potwierdzony pozytywnym wynikiem testów. Jest to mężczyzna w średnim wieku w stanie średnio dobrym. Jest pod opieką lekarzy w szpitalu – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Od początku wystąpienia epidemii odnotowano w Wielkopolsce 44 przypadki zakażeń.

CZYTAJ: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie ostrowskim

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick