Pleszew. Odpowiedzą za kradzież quada

0
Dwóch 17-latków i 15-latek odpowiedzą przed sądem za włamanie do garażu i kradzież quada. Starszym sprawcom za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło 24 października w miejscowości Izbiczno. Sprawcy wyłamali zabezpieczenie od drzwi wejściowych do garażu, a następnie weszli do środka i ukradli quada. Wartość skradzionej rzeczy wyceniono na kwotę 450 zł.

Policjanci z Dobrzycy, zajmujący się tą sprawą, ustalili i zatrzymali trzech sprawców włamania. Wszyscy są mieszkańcami gminy Dobrzyca w wieku 15 i 17 lat. Quada ukryli na terenie posesji jednego z nich. Mundurowi odzyskali pojazd i zwrócili właścicielce.  Ponadto, śledczy ustalili, że mają oni na koncie jeszcze jedną kradzież – mówi mł.asp. Monika Kołaska. 

Do zdarzenia doszło kilka dni po kradzieży quada. Ich łupem padły akumulatory, które ukradli z dwóch innych posesji. 17-latkowie za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Natomiast o dalszym losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

źródło KPP Pleszew, fot. archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick