40 mln zł na projekty dla seniorów. Konkurs ministerstwa

1
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na dotację na projekty wpisujące się w założenia Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Do podziału jest 40 mln zł. Wnioski można składać do 22 grudnia.

Jakie wsparcie dla organizacji pozarządowych?

W ramach programu ASOS organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotację na realizację projektów społecznych aktywizujących osoby starsze w ramach czterech obszarów. Chodzi tu o: edukację osób starszych, integrację międzypokoleniową, partycypację społeczną seniorów oraz usługi społeczne dla osób starszych. Wysokość dotacji wynosi od 20 tys. do 200 tys. złotych.

Szczegóły: https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/seniorzy/art,9525,iii-sektor-z-dotacjami-na-aktywizacje-seniorow.html

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. wprawdzie 40 milionów to kropla w morzu potrzeb, ale dobre i to lecz wypadało by tak je rozdysponować z korzyścią do tych ludzi na przykład dołożyć do emerytur, a nie jak w większości się dzieje rozleci się na naukę tańca czy różnego rodzaju kursy jak przykładowo gotowania czy bawienia dzieci. Tych czynności ludzie starsi z racji doświadczenia i nawet nie małego wykształcenia mogliby nauczyć ich nauczycieli.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick