4 najważniejsze zasady konsumenta on-line

1

Z roku na rok, również w Wielkopolsce, przybywa zwolenników internetowych rozwiązań. W sieci możemy załatwić już prawie wszystko – zrobić zakupy, wziąć pożyczkę ratalną, zarezerwować wyjazd. Specjalista ds. sprzedaży internetowej udzielił nam wskazówek, na co powinniśmy zwracać uwagę korzystając z usług on-line. [artyukł sponsorowany]

1. Wybieraj sprawdzone firmy internetowe

W Internecie z łatwością możemy zweryfikować każdą instytucję. Wiele sklepów działających w sieci posiada certyfikaty uwiarygodniające ich rzetelność i uczciwość, warto to sprawdzać. Jeśli w Internecie nie tylko robimy zakupy, ale i pożyczamy pieniądze, wówczas poza certyfikatami takimi jak np. Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy, zwracajmy uwagę na to z jakimi instytucjami współpracuje dana firma pożyczkowa. Mogą to być między innymi Związek Firm Pożyczkowych czy Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Tego typu współpraca pomiędzy firmą pożyczkową, a instytucją zrzeszającą podmioty rynku, jest dla nas konsumentów informacją, że działa ona w zgodzie z prawem.

2. Nie podejmuj pochopnych decyzji

Ta zasada tyczy się zarówno zakupów internetowych, jak i wypełniania wniosków o internetowe pożyczki ratalne. Pamiętajmy, że decydując się na płatność ratalną w pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować swoje możliwości. Jakie kwoty miesięcznie jesteśmy w stanie spłacać, aby nie popaść w finansowe zawirowania.

3. Sprawdzajmy ostateczne koszty

Robiąc zakupy w Internecie powinniśmy mieć na uwadze wszystkie koszty, w tym opłatę za dostarczenie zakupionego sprzętu do naszego domu. Przy pożyczkach przez Internet warto sprawdzić całkowity koszt zobowiązania, na który składają się między innymi odsetki oraz opłaty administracyjne. Warto pomnożyć sobie miesięczną ratę przez ilość rat i uzyskaćinformacje, z jakimi jeszcze opłatami powinniśmy się liczyć.

4. Dokładnie czytajmy umowy

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznajmy się dokładnie z umową. Jeśli jakiś punkt umowy jest dla nas nie do końca jasny, wówczas powinno zapalić się nam czerwone światło. Sprawdzajmy zapisy dotyczące kosztów, czy są zgodne z tym co wcześniej ustalaliśmy z firmą.

Rosnące zainteresowanie internetowymi rozwiązaniami dowodzi, iż czas wolny wolimy spędzać z bliskimi, aniżeli w niekończących się kolejkach w sklepach czy placówkach instytucji finansowych. Korzystajmy mądrze z nowych rozwiązań, które sprawią, że nasze życie stanie się wygodniejsze.

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick