32 tysiące złotych ekwiwalentu dla Beaty Klimek. Prezydent wyjaśnia

24
W ostatnich dniach do mediów dotarła informacja o wypłaceniu ekwiwalentu prezydent Beacie Klimek z tytułu niewykorzystanego urlopu. Według dokumentów opublikowanych przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Poznaniu, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego przysługuje 32 tysiące złotych.

32 tysiące złotych wypłacono za poprzednią kadencję 2014-2018. Z dokumentów wynika, że w roku 2016 zostało niewykorzystanych 15 dni, za rok 2017 – 26 dni, a za rok 2018 – 24 urlop proporcjonalny).

CAŁOŚĆ DOKUMENTU MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

Informacja ta wywołała niemałe oburzenie nie tylko wśród radnych, ale samych mieszkańców. Podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zapytaliśmy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego o jej stanowisko w tej sprawie. Szczegóły w materiale wideo.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. 35
  4

  Słuchać się tego nie da… Wypada wybrać ten urlop i tyle, jak widać na sesjach obecność Pani Prezydent nie jest niezbędna, bo ciągle jej nie ma.

 2. 18
  3

  „Według dokumentów opublikowanych przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Poznaniu, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego przysługuje 32 tysiące złotych.” Hmmm w raporcie coś innego pisze 😉

 3. 9
  27

  Jezeli mnie pamiec nie myli pracownicy, ktorzy nie wykorzystywali urlopu tez brali ekwiwalent pieniezny. Nie rozumiem dlaczego takiego prawa nie ma miec Pani Prezydent. Chyba jest na to jakis paragraf

 4. 29
  1

  A nie powino byc tak ze do kwietnia nastepnego roku musze wykorzystac zaległy urlop bo przepadnie. Lepiej wziąść kredyt 10 mil bo ekwiwalenty sa do wyplaty ostrów padnie własną władzą

  • 14
   4

   Mam propozycje i prośbę, aby radny Kornaszewski zajął się bulwersujaca mieszkańców sprawą doprowadzenisa prawie do upadku zasłużonego KS STAL. Do dzisiaj nie mamy tego wyjasmionego.

  • 3
   5

   „a u was biją Murzynów”. Co ma KS Stal, który jest samodzielnym stowarzyszeniem do spraw związanych z finansami i zarządzaniem miastem? Widać że brak argumentów uruchomił hejterów. O wyjaśnienie należy zwrócić się do Klubu.

 5. 26
  2

  W skrócie: Nie mogłam sobie pozwolić na to aby wypoczywać, ale na to żeby przygarnąć ekwiwalent 32 tys. mogłam sobie pozwolić :)))

 6. 21
  3

  Miasto zaczyna tonąć w długach ale pani Prezydent się to należało. Tyle pracy było. Amoże brak organizacjami pracy poprostu.Wstydu nie ma.

 7. 4
  2

  „a u was biją Murzynów”. Co ma KS Stal, który jest samodzielnym stowarzyszeniem do spraw związanych z finansami i zarządzaniem miastem? Widać że brak argumentów uruchomił hejterów. O wyjaśnienie należy zwrócić się do Klubu.

 8. 3
  9

  Chciałbym tym wszystkim marudo napisać tak
  1. Jak jest nieobecna to źle bo na urlopie
  2. Jak na zdjęciach wszędzie to źle bo za dużo
  MYŚLĘ ŻE NAM W DUPACH WIECZNIE ŹLE BO SĄSIAD KUPIŁ DZIAŁKE ,BO SĄSIADKA KUPIŁA AUTO , BO KUMPEL KUPIŁ DOM LUB MIESZKANIE ŹLE ŹLE ŹLE
  A WIECIE JAK TO SIĘ NAZYWA ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ !!!!!!!

 9. 1
  9

  A tak na marginesie nie wiem po co Pani się tłumaczy to jest proste albo wykorzystujemy urlop albo otrzymujesz ekwiwalent pieniężny czy to takie trudne !

 10. Skoro Pani Prezydent była tak zapracowana między innymi inwestycjiami dopilnowaniem różnymi programami to wielkie gratulacje za dopilnowanie programy fotowoltaiczne ciekawe gdzie Panie właśnie była. …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick