3 lata więzienia? „Właściciele będą pozbywać się zwierząt”

5
Według projektu ustawy przygotowanego przez posłów z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt nawet trzy lata więzienia może grozić za trzymanie psów na łańcuchu oraz znęcanie się nad zwierzętami. Jedni uważają, że to kara zbyt wysoka, inni że i tak nic nie zmieni w mentalności Polaków.

Przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt określają dozwolony możliwy czas trzymania zwierzaka na łańcuchu. Nie może on przekraczać dwunastu godzin. Prawo stanowczo wskazują także, że łańcuch ten nie może być krótszy niż 3 metry. Największym zwolennikiem zmian jest Paweł Suski, poseł na Sejm, szef zespołu pracującego nad nową ustawą.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Wiocha musi zrozumieć, że pies to rozumne zwierzę które nie można trzymać 24 godziny na łańcuchu przy budzie. Najlepiej byłoby gdyby wieśniakom zakazać posiadania psów.

    • Pisarz: masz dużo racji – dla wsioków pies to przedmiot do odstraszania intruzów oraz informowania że ktoś/coś kręci sie po gospodzie… na psie nie zarobi wiec mu ten „przedmiot” nie potrzebny bo taka kura zniesie jajka co je sprzeda, krowa mleko da co się sprzeda i etc.

    • Jestem wieśniakiem. mam psy i najbardziej się obawiam żeby się nie zadawały z osobami o mentalności komentatora „Psiarza”.

  2. Pisarz: masz dużo racji – dla wsioków pies to przedmiot do odstraszania intruzów oraz informowania że ktoś/coś kręci sie po gospodzie… na psie nie zarobi wiec mu ten „przedmiot” nie potrzebny bo taka kura zniesie jajka co je sprzeda, krowa mleko da co się sprzeda i etc.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick