25 lat więzienia za zabójstwo na terenie kaliskiego PKS

0
Winny zabójstwa 60-letniego mieszkańca Kalisza - taki wyrok usłyszał dziś Adrian S., który 16 stycznia tego roku z zimną krwią zabił niewinnego mężczyznę. W głowie słyszeć głosy, które miały go do tego czynu nakłaniać. Według biegłych zabójca był zdrowy. Za kratkami spędzi 25 lat.

Do tego krwawego aktu doszło przed południem w poniedziałek 16 stycznia 2017 roku na terenie kaliskiego PKS. 26-letni Adrian S. kilka godzin wcześniej kupił nóż, którym zadał swojej ofierze kilka ciosów w plecy. 60-letni kaliszanin zmarł w wyniku odniesionych obrażeń i krwotoku. Dziś przed kaliskim sądem okręgowym ruszyła kolejna rozprawa przeciwko S. Mężczyzna usłyszał wyrok 25 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd nie dał wiary tłumaczeniom 26-latka oraz jego obrony, że zabić kazały mu głosy. Biegli stwierdzili go poczytalnym. Groziło mu dożywocie.

Napastnika zatrzymali pracownicy PKS. Był w kompletnym amoku. Trudno było go uwolnić od ofiary, na której leżał. Motyw sprawcy nie został w toku procesu ustalony.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick