2,5-letnia dziewczynka oraz 3,5 letni chłopiec wyszli sami z domu. Rodzice… zasnęli

0
Fot. Pixabay
Dwoje dzieci w wieku 2,5 oraz 3,5 roku same wyszły z mieszkania na jedną z kaliskich ulic. Ich widok bez osoby dorosłej w pobliżu zaniepokoił przechodniów, którzy zawiadomili Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a dyspozytor zawiadomił policję. Rodzice dostali po mandacie, a sprawa trafi do Sądu Rodzinnego.

Dwoje malutkich dzieci w wieku 2,5 oraz 3,5 roku spacerowało w niedzielne popołudnie w okolicach uli. Kościuszki w Kaliszu. Przechodnie zawiadomili Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, ponieważ w pobliżu nie było opiekunów. Dyspozytor powiadomił policję, która udała się na miejsce. – Dzieci trafiły do szpitala, aby sprawdzić, czy nic im nie jest. Okazało się, że wszystko jest w porządku. Policjanci tymczasem próbowali ustalić rodziców dzieci. Okazało się, że są nimi 29.-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna, którzy zostali ukarani mandatami w wysokości 100 zł – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sporządzona przez mundurowych notatka zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, który zajmie się sprawą. – To było zdarzenie typowo losowe, ale sprawa musi zostać skierowana do odpowiednich organów. Rodzice sami byli zszokowani tym, co się stało i że dzieci samodzielnie otwarły drzwi – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick